Buďme upřímní. Když praktikujeme jakékoliv rituály, postupy, nebo zkoušíme komunikovat s vyššími světy, někdy zažíváme divné nebo děsivé věci. Hlavně na začátku jsou některé situace děsivé už jenom tím, jak jsou nové a nezvyklé. Čím více nasbíráme praktických zkušeností, máme sklon se více chránit, neopakovat chyby z minula. Také lépe víme, co máme dělat, když se věci stanou až příliš strašidelné.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Když je rituál strašidelný

Samotný předmět spirituálního řemesla obecně, se může stát zdrojem strachu. Zejména kdybychom se třeba bavili o praktikování magie. Existuje mnoho čarodějnic a mágů, kteří opustili toto řemeslo poté, co čelili velmi intenzivnímu zážitku. Nebo jim z toho jaksi „přeplo.”

Strach je dobrý sluha, ale špatný pán. Varuje nás předem, když se chystáme na něco, co se může v nedobrém zvrtnout, ale jakmile nás strach ovládne, nadělá obvykle nadbytečné škody. Například nás dotlačí k tomu, abychom jednali nezodpovědně a ukvapeně. Ve strachu máme sklon jednat okamžitě a iracionálně.

Toto je průvodce seznamem úkonů, které vám pomohou předcházet traumatickým zážitkům spojeným s praktikováním jakýchkoliv spirituálních postupů.

Strach otevírá brány do Astrální říše. To je vlastně to, čeho se bojíte. Musíte umět ovládat vaše obavy. Když se zabýváte spiritualitou, nebo zkoušíte nějaké rituály, někdy u toho otevíráte brány a portály do astrální říše (samozřejmě záleží na tom, co konkrétně děláte). Když pak například odcházíte od nějakého kouzla, které vás při praktikování vyděsilo, necháváte tyto portály otevřené. Proto to NIKDY nedělejte. Z těchto portálů pak mohou vystoupit všelijaké nepříjemné entity. Zavřete tyto portály, ale ideálně je ani neotevírejte.

[wp_ad_camp_2]

 

Znáte se nejlíp. Nedělejte proto nic, co by vás děsilo.

To je vlastně nejdůležitější rada z celého tohoto článku. NEZAPOJUJTE se do žádné činnosti, při které se necítíte dobře.
To, že vás vaši přátelé například zvou na vyvolávání duchů neznamená, že se toho musíte zúčastnit. (Toto nedoporučuji dělat v žádném případě, i kdybyste se toho nebáli.)
Nebo to, že váš přítel chce, abyste se zúčastnili rituálu černé magie, protože se nudí a chce zažít pořádné ,,vzrůšo”, také neznamená, že musíte souhlasit a nedělá to z vás špatného kamaráda. Naopak, buďte dobrý kamarád, včas mu vysvětlete, jak obrovskému nebezpečí se hodlá vystavit a snažte se ho od toho odradit. Vezměte ho raději někam ven, do přírody, nebo do kavárny.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Pomoc při spirituálních pokusech: Co dělat, když …

 

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.