Britské úřady něco popletly s fotografiemi podezíraných v kauze Skripalových, nebo je prostě zfalšovaly. Píše o tom bývalý velvyslanec Velké Británie v Uzbekistánu Craig Murray na svém blogu.

Podle jeho slov předpokládaní „vrazi“ Skripalových porušují zákony fyziky

 

Screenshoty z kamerového systému na letišti Gatwick předložené jako důkaz zapojení Alexandra Petrova a Ruslana Boširova byly pořízeny ve stejnou sekundu. Na fotografiích je stejný čas a datum: 16.22.43, 2. března 2018.

Brit kromě toho poznamenává, že se nacházeli pravděpodobně na různých, ale naprosto identických chodbách letiště.

Murray píše, že byl na Gatwicku mnohokrát, ale nemůže si vzpomenout, že by tam byly takové chodby, které by se navzájem podobaly i v sebemenších detailech.

„Kdo mi může ukázat právě toto místo na letišti? Je to před pasovou kontrolou, nebo po ní? Nebo snad po celnici? A kde mají zavazadla? Copak přiletěli jen s malými taškami přes rameno?,“ ptá se udiveně autor.

Murray rovněž podotýká, že Rusko poslalo s tímto úkolem „špióny amatéry“.

Použili veřejnou dopravu a dostali se na desítky kamer. Nesplnili úkol, tedy nezlikvidovali cíl, a nechali „vražednou zbraň“ tam, kde mohla být snadno nalezena. Zanechali také všude stopy po novičoku, a navíc se mohli otrávit sami.

„Zveřejněné ‚důkazy‘ podílu Ruska na otravě Skripalových dávají sice odpověď na některé otázky této kauzy, vzniká ale zároveň mnohem více nových otázek,“ zdůraznil Murray.

 

Zdroj: 1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.