Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

 • Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….
  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

  Vtip, co není vtipem. Prosíme všechny očkované….

 • Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21
  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

  Zprávy od meldy 17.Q5.2Q21

 • Vtip, co není vtipem
  Vtip, co není vtipem

  Vtip, co není vtipem

 • Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…
  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

  Čo by ste mali vedieť o politike, alebo raz nám bude dobre…

Poslední tanec: Laureát Nobelovy ceny míru svůj odchod „oslavil“ tanky v Evropě…..

….a nemusí to ale být poslední tanec. Hodně bude záležet na vývoji dnešního dne, protože všemu může být také úplně jinak. Dočtete se v následujícím článku…..

08:54

NÁZOR. Poslední tanec: Laureát Nobelovy ceny míru svůj odchod „oslavil“ tanky v Evropě

© AP Photo/ Czarek Sokolowski

Nové sankce, tanky na hranicích s Ruskem, manévry NATO! Do posledních dnů svého prezidentského období laureát Nobelovy ceny Obama pokračuje nebezpečnou hru na studenou válku s Ruskem. Jeho období končí, ale teď se Obama snaží nové administrativě Trumpa komplikovat situaci ve vztazích s Moskvou.

Sputnik Italia na toto téma diskutoval s novinářem a vojenským expertem Mirko Moltenim.

„Jak můžeme v posledních týdnech sledovat, současná administrativa USA chce dovést situaci do toho, aby pro Donalda Trumpa bylo těžké obnovit vztahy s Ruskem. Posledním příkladem je umístění v Polsku okolo 4 000 vojáků a 87 těžkých tanků M1 Abrams. Není to náhoda, nedaleko se nachází enkláva — ruský Kaliningrad, který hraničí s Polskem a Litvou a leží prakticky uvnitř NATO.Už několik měsíců pokračuje konfrontace, protože Američané realizují své plány postavit v Redzikowu v Polsku základnu protivzdušné obrany, která má začít fungovat v roce 2018. K tomu je ještě možné přidat jednu základnu v Deveselu v Rumunsku, a jedna už byla spuštěna na konci roku 2015. Tyto akce NATO jsou jen část plánu vojenského tlaku na základnu v Kaliningradu a celkově na Rusko. Tento plán je realizován v rámci konfrontace (s Ruskem) ve Východní Evropě.

Nyní se Trump bude muset domlouvat s vlastním vojenským zřízením a rozvědkou, a postupně je přesvědčit k omezení těchto programů, pokud se pokusí budovat vztahy s Ruskem,“ myslí si Molteni.

„Trump to nebude mít lehké, i když si vybral tým, který podporuje jeho snahu budování vztahů s Ruskem… Bude však muset bojovat s americkou rozvědkou, která podezírá vztahy s Ruskem. Navíc ho čeká konfrontace s generály Pentagonu a hlavně s Kongresem: proti němu jsou všichni demokraté a část republikánských senátorů, kteří nesouhlasí s Trumpem ohledně vztahů s Ruskem. Nejkřiklavějším příkladem je John McCain. A změnit takovou náladu nebude vůbec lehké. Trump to ví. Trump už oznámil své přání zrušit sankce, ale chápe, že to nepůjde udělat hned. Dodal, že sankce ještě nějakou dobu budou platit, ale existuje naděje, že se je podaří zrušit, co nejdříve,“ podotýká vojenský expert.„Obama se stal opravdovým neštěstím pro vztahy s Ruskem, on se prakticky nezajímal o situaci na Blízkém východě, pouze na začátku svého období se pokoušel bombardovat Damašek, aby zničil Asada. A pouze zásah Putina ho zastavil. Jeden z mála bodů v jeho prospěch je dohoda s Íránem v roce 2015, která aspoň pro tuto chvíli vylučuje možnost jaderné krize. Tandem Putin-Trump může být zajímavý tím, že pomůže vyřešit problémy mezi Čínou a USA. V posledních měsících byli jak Obama, tak Trump znepokojeni rostoucí vojenskou přítomností Číny na Spratlyovech ostrovech v Jihočínském moři… Protože Moskva má přátelské vztahy s Pekingem z hlediska ekonomiky a vojenské spolupráce, může Putin doopravdy vystupovat jako prostředník mezi Washingtonem a Pekingem,“ uzavírá expert.

Názor autora nemusí shodovat s názorem redakce
Zdroj: (1)
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
6 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře