Feng Shui je starověký čínský systém geomantie a astrologie, neoddělitelně spjatý s Tao, čínskou filozofií a náboženstvím. Tato prastará technika využívá síly Země a hvězd, aby váš život zlepšila. Feng Shui má mnoho pravidel. Ten, kdo následuje cestu čínských mistrů, musí Tao studovat a praktikovat po mnoho let. Proto je Feng Shui opravdu obtížné zcela ovládnout. Můžeme však dodržovat jednoduché pravidlo: Energie by měla vždy proudit volně.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nic by nemělo působit jako překážka v proudění energie. Týká se to téměř všeho ve vašem domě i v životě. Pokud něco funguje jako symbol, který nás vězní v minulosti, měli bychom se toho zbavit.

Postel podle Feng Shui

Postel je místo, kde trávíme více než třetinu svého života. Je to nejosobnější nábytek ze všech. Podle mistrů Tao je to místo, na které se musíme soustředit, abychom dosáhli lepšího zdraví i života. Špatné proudění energie v naší posteli může podle Feng Shui přinést nemoci a všechny druhy duchovních nebo fyzických překážek k našemu celkovému pokroku.
Mistři dokonce věří, že špatné Feng Shui postele může přilákat démony, nebo jiné destruktivní entity, jako rozzlobené či hladové duchy.
Ale nebojte se ničeho, před tímto se dá snadno ochránit. Stačí následovat základní pravidla.

Všechno spojené s vaší postelí je zároveň propojeno i s vaší osobní energií. Všechno na vaší posteli může zvýšit, nebo i vyčerpat vaši energii.

Základní pravidla uspořádání postele podle Feng Shui

NIKDY nic neskladujte pod postelí, protože Čchi se potřebuje volně pohybovat nad i pod vámi. Všechno v sobě má energii. Proto vše, co ukládáme pod postelí, ovlivňuje naši osobní i energetickou matrici.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Postelové Feng Shui: Tohle nikdy neskladujte pod svou postelí

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.