Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu
  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

  Putin nařídil ruské armádě navýšit počet vojáků o 170 000 na celkových 1,32 milionu

 • Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti
  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

  Obchodnice s lidmi se odvolala proti rozsudku smrti

 • Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné
  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

  Všechny země NATO souhlasí, že přijetí Ukrajiny do Aliance je prozatím nemožné

 • Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká
  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

  Profesor se slzami v očích vypráví, co svět ještě čeká

Související zprávy

Pozvolné očipování lidí.

…..se snaží „vládní složky“ protlačit do podvědomí lidí a později pod kůži lidí. Nevěřím, že se jim to povede, protože velká část obyvatelstva se probudila. A mimo jiné si stačí přečíst nejzločinnější knihu na planetě Zemi a tou je BIBLE. Zde se potom dozvíte, co Vás bude očekávat…..

10:54

[wp_ad_camp_1]

Elektronické občanky budou už příští rok

Ministerstvo vnitra začne v příštím roce vydávat občanské průkazy vybavené elektronickým čipem. Ten bude klíčem k elektronickým službám státu a později i k službám komerčních subjektů. Na královéhradecké konferenci Internet ve státní správě a samosprávě to v pondělí řekl Pavel Novák z kanceláře náměstka ministra vnitra pro řízení sekce informačních a komunikačních technologií.

Díky eObčance by mělo být možné se připojit na elektronickou variantu pracoviště CzechPoint.

Díky eObčance by mělo být možné se připojit na elektronickou variantu pracoviště CzechPoint.

Anketa

Měl/a byste zájem o vydání elektronické občanky?

Celkem hlasovalo 1507 čtenářů.

tm: jenom nemyslící lidé a lidé s amputovanými mozky mohou mít o očipopvaný občanský průkaz zájem. Jak je to s anketou ve skutečnosti, od zítřka budete mít možnost hlasovat i u nás v anketě na stejné téma.

„Nyní pracujeme na komplexním systému elektronické identity, který umožní identifikaci na dálku a využívání bezpečné, státem garantované identity,“ řekl Novák. Nový občanský průkaz bude mít podobně jako platební karta v sobě čip, který v sobě bude mít identifikační certifikát.

 

Dodal, že díky eObčance by mělo být možné se připojit na elektronickou variantu pracoviště CzechPoint. „Předpokládáme, že další služby se budou přidávat,“ uvedl Novák.

Kdo bude mít zájem, bude mít možnost si o občanský průkaz s elektronickými funkcemi zažádat, ale jinak se budou nahrazovat průběžně Pavel Novák, ministerstvo vnitra

Podle něj by mělo být vydání nového občanského průkazu zdarma. „Kdo bude mít zájem, bude mít možnost si o občanský průkaz s elektronickými funkcemi zažádat, ale jinak se budou nahrazovat průběžně,“ uvedl.

Ministerstvo také nabídne možnost elektronické funkce v občanském průkazu zablokovat a používat ho pouze jako běžný doklad.

Ověření na dálku

Vláda na konci března projednala a podpořila návrh zákona o službách, který má vytvořit důvěru pro elektronické transakce. Normu nyní posoudí parlament.

Zákon souvisí s nařízením Evropské unie, které je známé pod zkratkou eIDAS. V něm jde o to, aby úřady v každé členské zemi byly schopny si elektronicky ověřit identitu jakéhokoliv občana Evropské unie a umožnit mu na dálku vyřizovat úřední věci.

Pokud by evropská směrnice nebyla převedena do českého právního řádu, tak by hrozilo, že Česko nesplní povinnosti vůči právu EU a mohlo by skončit u soudu.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
9 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Přejít nahoru