Krvácení při prvním pohlavním styku často nenastane a v následující přednášce se dozvíte, proč tomu tak je. Panenská blána totiž vůbec nefunguje tak, jak si většina lidí myslí…
Občas si pouštím krátké přednášky TEDx Talks a to co jsem tentokrát našla, mě úplně vystřelilo do vesmíru. Rozhodla jsem se proto, že video přeložím do článku níže. Pošlete článek svým kamarádkám, toto se musí dozvědět každá žena!

[wp_ad_camp_2]

Tak jako mnoho z vás, i my jsme vyrostly ve víře, že krvácení při prvním styku je důkaz toho, že žena byla panna. Ale ukázalo se, že jsme se spletli. Zjistili jsme, že populární mýtus o ženském panenství je založen na dvou anatomických mýtech. Medicína ví pravdu už více než sto let, ale přesto tyto dva mýty nadále komplikují životy žen po celém světě.

 

První mýtus se týká krve. Bylo nám řečeno, že se panenská blána při prvním styku roztrhne a krvácí. Jinými slovy, pokud na prostěradle není krev po vaginálním styku, tak žena ve skutečnosti nebyla panna.
Druhý mýtus logicky pochází z toho prvního. Pokud má panenská blána prasknout a krvácet, lidé zároveň věří tomu, že pak zmizí. Nebo, že se nějak radikálně změní po první sexuální zkušenosti.
Pokud by to byla pravda, tak by bylo kontrolou genitálií snadné určit, jestli žena je, nebo není panna.

Takže tohle jsou naše dva mýty: Panny krvácí a panenská blána je navždy ztracena.
Může se vám to zdát jako malý problém. Proč bychom se měli starat o nějasný malý kožní záhyb někde uvnitř ženského těla? Jenomže je to mnohem víc, než jenom nepochopení ženské anatomie. Mýtus o panenské bláně žije po celá staletí, protože má kulturní význam.

[wp_ad_camp_2]

Používá se to v mnoha kulturách jako mocný nástroj ke kontrole ženské sexuality. Ženy jsou často podezřívány, zahanbeny, zraněny, nebo dokonce i ,,zabity ze cti”, pokud nekrvácí o svatební noci. Jiné ženy jsou zase přinuceny podstoupit test panenství aby získaly práci, aby si zachránily pověst, nebo aby se mohly vdát.
Například v Indonésii jsou ženy kontrolovány, předtím než mohou nastoupit vojenskou službu.
Po egyptském protestu v roce 2011 byla skupina protestujících žen donucena podstoupit kontrolu panenství jejich armádou.
V Oslu doktoři kontrolují panenské blány dívek, aby ujistili rodiče, že jejich dítě není zkažené.
A seznam bohužel pokračuje dále.

Ženy se tak bojí, že nenaplní očekávaný mýtus o krvácení při prvním styku, že dokonce hledají způsoby, jak se pojistit, aby tomu tak bylo. Může to být platická operace upravující panenskou blánu, nebo jsou to lahvičky s krví, které lijí na prostěradlo po sexu, nebo si dokonce kupují falešné panenské blány naplněné umělou krví přes internet.

Tím, že dívkám vykládáme, že žádný skutek nemůže být udržen v tajnosti, že se to na jejich těle pozná, je naplňujeme strachem. Dívky se bojí, že samy sebe poškodí. Například sportem, hrou, použitím tamponu, nebo sexuální aktivitou. Tímto jsme okleštili jejich možnosti a jejich svobodu. Je čas, abychom ukončili tento podvod s panenstvím. Je čas rozbít mýty o panenské bláně, navždy a pro všechny.

 

Pokračování zde: Aluška.org – Pravda o panenské bláně a krvácení při prvním styku: Je to velký omyl, takto ve skutečnosti vypadá panenská blána. Krvácí jen polovina žen

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.