…..no na to mohou čekat asi hodně dlouhou dobu, pan Schulz, který má jenom základní školu, by se musel znovu dostat do dětských let a zde by ho museli převychovat. Primitívové omluvy ani neznají. Jsou jim naprosto cizí….

Schulz vyhlásil, že aktuálne dianie v Poľsku má charakter štátneho prevratu

Varšava 14. decembra 2015 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

11:54

Poľská premiérka Beata Szydlová očakáva ospravedlnenie predsedu Európskeho parlamentu (EP) Martina Schulza, ktorý v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk opísal aktuálne dianie v Poľsku slovami, že “má charakter štátneho prevratu a je dramatické”.

Na snímke predsedníčka vlády Poľska Beata Szydlová
Na snímke predsedníčka vlády Poľska Beata Szydlová
 Je zlé, ak predseda EP hovorí podobným spôsobom o jednej z členských krajín, uviedla predsedníčka poľskej vlády. Podľa vlastných slov by od politika v tak exponovanom postavení v rámci Európskej únie očakávala, že svoj názor si nebude vytvárať výlučne na základe mediálnych informácií.

Szydlová zároveň pripomenula Schulzovi, s ktorým chce v čo najkratšom čase o tejto záležitosti hovoriť, že v Poľsku sa uskutočnili demokratické voľby a vládu vytvorila strana Právo a spravodlivosť (PiS) vďaka značnej podpore voličov. Informovala o tom spravodajská televízia TVN24.

Premiérka súčasne apelovala aj na poľskú opozíciu, aby prestala využívať na svoje politické ciele na medzinárodnej scéne vnútropolitické témy, akou je napríklad medializovaný spor okolo ústavného súdu vo Varšave. V podobne kritickom duchu ako Szydlová reagoval aj šéf poľskej diplomacie Witold Waszczykowski, ktorý už poveril príslušnými krokmi veľvyslanca krajiny pri Európskej únii.

V Dukle Trenčín už nepočítajú s Coughlerom, na skúšku prišiel Balán

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.