My lidé máme často tendenci bojovat za některé věci dlouho poté, co bychom to už měli vzdát a přijmout to, jak to je. Vědět, kdy už je čas ustoupit a začít pracovat na novém plánu, je velice důležité.

V tomto životě čelíme spoustě různých situací a některé z nich jsou mrtvé. Jedná se o situace, které již nemají žádný účel a nikam nevedou. Například je to situace, kdy s někým spolupracujete a on vám pořád znovu a znovu dokazuje, že vás chce jen využít.

Nefunkční spojení, které s ním sdílíte, je mrtvá situace. Víte, že je potřeba přerušit vazby a že vkládání dalšího úsilí do této situace vás nikam nedostane, ale přesto to stále děláte.

Tato mrtvá situace pro vás není nijak užitečná a pouze vás stahuje dolů. Přesto máte problém spálit mosty a zbavit se jí. Je velice důležité, naučit se v životě vypustit věci, které nás ničí, nebo nám škodí.

Dalším příkladem mrtvé situace může být toxický rodič, nebo dokonce narcistický milenec. Chcete si tyto lidi ve svém životě udržet kvůli vazbě na ně, ale nedělá vám to vůbec radost.

Pokračování článku: Přestaňte dávat energii mrtvé minulosti, naučte se svou energii investovat správně

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.