…..jak někdo sám o sobě může říci že je křišťálově čistý, tak to smrdí až do vesmíru. Nejraději mám lidi, kteří mně při rozhovoru řeknou do očí  třeba větu: věřte mně, já bych vás nikdy neokradl!!!! A k tomu ještě dodají: PŘECE MNĚ VĚŘÍTE! VŽDYCKY BYL OPAK PRAVDOU A TO BEZ VÝJIMKY…..

11:54

[wp_ad_camp_1]

Křišťálově čistý slovenský prezident Kiska: odstoupí jako dojič státního rozpočtu?

Jakou cestu si vymyslel tentokrát?

Slovenský prezident si z funkce udělal dojnou krávu – výlety letadlem mu platí občané. Každý týden…

Slovenský prezident Andrej Kiska má problém. Ministr vnitra Robert Kaliňák (Smer-sociální demokracie) ho obvinil, že celkem 319 krát využil letadlo vládní letky k účelům, které nesouvisely s výkonem jeho ústavních kompetencí. Kiska by podle něj měl za lety zaplatit 790 tisíc eur (přes 21 miliónů korun). Televize Markíza oznámila, že si vymýšlel samé báchorky na služební cesty a všechno byly lži.

Jenomže na to byl upozorněn už 29. marec 2015, 13:00

Prezident Kiska k svojej prvej veľkej kauze: Kaliňák ma prosil, aby som lietal

Tenkrát se tomu jenom smál: „Úprimne, keď sa rieši preprava, tú rieši Úrad pre ochranu verejných činiteľov. Prezident povie „potrebujem sa prepraviť tam a tam“ a ten rozhoduje čo, kde a ako. Paradoxne, som sa veľmi usmial, keď mi vysvetlili, len prosím vás nikdy nechoďte vlakom, lebo neexistuje drahšia preprava ako vlak. Lebo každá stanica, nadjazd, tunel musia byť zabezpečené. Všetko musí byť zabezpečené. Je na úrade, aby zvolil správnu formu prepravy,“ vysvetlil Andrej Kiska

Týka sa aj jeho cesty do Poľska, kam mal zobrať vládnym špeciálom svoju dcéru Natáliu a iné súkromné osoby a zúčastnil sa na poklepaní základného kameňa mrakodrapu, ktorý má postaviť spoločnosť HB Reavis, v ktorej robí jeho dcéra. TASR o tom informoval predseda výboru Martin Poliačik (SaS).

Na Slovensku je všeobecně známo, že Kiskova rodina žije v Popradě na východě Slovenska a hlava státu má nápadně často naplánovaný program koncem týdne na východ Slovenska.

Podle Kaliňáka letěl prezident speciálem celkem 454krát a naznačil, že až 70 procent letů bylo soukromých. Hlava státu by proto podle Kaliňáka za tyto lety měla zaplatit 790 tisíc eur (přes 21 miliónů korun). Co na to odpověděl Kiska? Prý je nesvéprávný a dbal na rady…

Kiska: je to lež

Kiska na Kaliňákův výpad uvedl, že je to lež. Prý sám Kaliňák ho při nástupu do funkce upozornil, že není rozdíl mezi soukromou a služební cestou, protože je prý prezidentem celých 24 hodin denně. Nebyl to zrovna pan podnikatel Kiska, který se holedbal, že má peníze a nemusí jako prezident krást a je křišťálový, protože miluje Evropskou unii?

Až 70 percent letov prezidenta SR Andreja Kisku nesúviselo s výkonom jeho ústavnej funkcie. V pléne Národnej rady SR to dnes uviedol minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), ktorý informoval o letoch ústavných činiteľov za roky 2015 až 2017.

Na snímke podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák

 

“Od 1. januára 2015 do 24. marca 2017 lietadlá letky ministerstva vnútra (MV) vykonali 880 letov na palube s ústavnými činiteľmi. Z tohto počtu prezident Kiska vykonal 454 letov, premiér Robert Fico (Smer-SD) 183, predseda NR SR 66 a ostatní ústavní činitelia 178 letov,” referoval Kaliňák.

Lety, ktoré nesúviseli s výkonom funkcií, boli vykonané na žiadosť Kisku, čo bolo 319 letov z a do Popradu, a na žiadosť Fica, čo boli štyri lety – z a do Prahy a do Košíc a späť.

“Zo strany premiéra došlo k úhrade všetkých štyroch letov v hodnote 9900 eur, k úhrade letov prezidenta, ktoré nesúviseli s výkonom jeho funkcie, nedošlo. “Neuhradená čiastka zo strany Kisku je 789.525 eur, čo je takmer 30.000 mesačne,” zdôraznil Kaliňák.

Ak by sa podľa jeho slov započítalo aj ďalších 63 letov z roku 2014, išlo by o sumu 955.000 eur. “Za zmienku stojí aj sedem letov prezidenta na trase Poprad – Košice, čo je 112 kilometrov,” dodal.

Podpredsedníčka NR SR Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) v pléne prečítala skoršie stanovisko prezidenta. “Po nástupe do funkcie absolvoval Kiska rozhovor s Kaliňákom o tom, ako má postupovať pri preprave z Popradu do Bratislavy a späť vzhľadom na to, že pri preprave na tejto trase dovtedy využíval súkromné lietadlo. Kaliňák požiadal prezidenta, aby využíval letku MV, lebo lietadlá aj piloti majú nalietaných málo hodín,” uviedla Ďuriš Nicholsonová.

S iniciatívou, aby minister Kaliňák poslancom referoval o letoch ústavných činiteľov, prišiel na začiatku schôdze poslanec Martin Nemky (Smer-SD). “Podľa medializovaných informácií Aktualne.sk a denníka Pravda ‘hlava štátu využíva štátnu letku na cesty, ktoré nie sú vždy len služobné’. Na základe týchto informácií žiadam preveriť predmetný stav a podať informáciu do NR SR, ako aj informáciu o ostatných ústavných činiteľoch,” povedal Nemky.

[wp_ad_camp_1]

 

Prezident Kiska lieta v problémoch: Na súkromné účely mal zneužiť štátne peniaze!

Výbor Národnej rady SR pre nezlučiteľnosť funkcií bude riešiť podnet voči prezidentovi Andrejovi Kiskovi. Týka sa jeho cesty do Poľska, kam mal zobrať vládnym špeciálom svoju dcéru Natáliu a iné súkromné osoby a zúčastnil sa na poklepaní základného kameňa mrakodrapu, ktorý má postaviť spoločnosť HB Reavis, v ktorej robí jeho dcéra. TASR o tom informoval predseda výboru Martin Poliačik (SaS).

Podľa hovorcu prezidenta nikto z členov rodiny prezidenta Kisku nebol v čase jeho návštevy v Poľsku.

Podľa hovorcu prezidenta nikto z členov rodiny prezidenta Kisku nebol v čase jeho návštevy v Poľsku.

Autor: Michal Šebeň

Podávatelia podnetu považujú za „neprípustné“, aby prezident SR chodil na súkromné podujatia vládnym špeciálom. A tiež, aby touto letkou vozil dcéru a iné súkromné osoby. V Kiskovom konaní vidia viacnásobný konflikt záujmov a zneužitie štátnych peňazí na osobný a rodinný prospech a účel.

Riaditeľ tlačového a komunikačného odboru Kancelárie prezidenta Roman Krpelan zdôrazňuje, že prezident bol v Poľsku na pozvanie tamojšej hlavy štátu Andrzeja Dudu, kde prvý deň absolvoval pracovné stretnutie vo Varšave a druhý deň prezidenti spolu lyžovali v Zakopanom.

„Súčasťou pracovného programu prezidenta bolo aj poklepanie základného kameňa najväčšej slovenskej investície v Poľsku, výstavby najvyššej budovy v strednej Európe. Prezident počas svojich ciest v zahraničí navštevuje aj pobočky slovenských firiem, napr. Soitron v Bulharsku aj teraz v Izraeli Seak Energetics,“ doplnil Krpelan.

Zdôraznil, že súčasťou delegácie prezidenta Kisku v Poľsku na palube lietadla neboli ani žiadni rodinní príslušníci, ani žiadne súkromné osoby. „Nikto z členov rodiny prezidenta Kisku nebol v čase jeho návštevy v Poľsku,“ dodal Krpelan.

Čtěte více

 

Zdroj (1) (2) (3)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.