Alžběta Báthory, známá jako „krvavá hraběnka“, lákala mladé ženy na svůj hrad a podrobovala je hrůznému mučení spojenému s okultními rituály. Dokumenty o jejím životě poskytují vzácný pohled na skutečnou povahu okultní elity, která existuje dodnes.

Varování: Tento článek obsahuje prvky, které mohou být pro některé čtenáře znepokojivé.

Alžběta Báthory byla uherská šlechtična narozená v 16. století. Byla krásná, velmi vzdělaná a ovládala několik jazyků. Žila na honosných zámcích. Její rod byl slavný a vlastnil pozemky v Uherském království. Byla neteří Štěpána Báthoryho, polského krále, litevského velkovévody a sedmihradského knížete. Konala dobré skutky pro místní sedláky, kteří ji obdivovali. Měla zkrátka všechno.

Pak se však začaly šířit zvěsti o tom, že je upírská čarodějnice, která unáší dívky a mučí je na svém hradě. Později se ukázalo, že tyto zvěsti byly pravdivé… a ještě něco navíc. Krutost a zvrácenost Báthory byly tak šokující, že inspirovaly vznik legend, o kterých slýcháme dodnes.

Báthory, známá jako „Krvavá hraběnka“ nebo „Hraběnka Dracula“, je držitelkou Guinnessova rekordu jako „nejplodnější vražedkyně západního světa“. Údajně zabila více než 600 panen, aby se napila jejich krve a vykoupala se v ní. Údajně proto, aby si zachovala mládí.

bathory-satanista

Alžběta Báthory (1560 – 1614)

Hlubší pohled na život Alžběty Báthory poskytuje vzácný pohled na skutečné smýšlení okultní elity – které zůstalo stejné až do dnešních dnů. Zatímco tyto ponuré, ale zároveň objevné příběhy jsou obvykle z historie vymazány, nebo je mocní odmítají jako „mystifikace“, podstatná dokumentace o životě, zločinech a procesu s Báthoryovou zůstala nedotčena. Navzdory této skutečnosti jsme svědky snahy o přikrášlení Báthoryina příběhu, odmítnutí mnoha jejích činů jako přehánění a dokonce jejího vykreslení jako jakési „silné nezávislé ženy“.

Ačkoli byla s největší pravděpodobností silná a nezávislá, byla to pořád masová vražedkyně mladých žen! Báthory byla posedlá satanismem, čarodějnictvím a vysáváním krve z obyčejných lidí. S ničím z toho všeho ale nepřišla sama od sebe, protože tyto praktiky byly rozšířené mezi tehdejší šlechtou a aristokraty. Na tom se nic nezměnilo.

Pokračování článku: Příběh Alžběty Báthory: Okultní elita byla po staletí zvrácená

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.