Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty
  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

  Člověk a jeho život v Matrixu mezi bezduchými bio-roboty

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

Související zprávy

Přichází apokalypsa! Meteoterorizmus v přímém přenosu! Slovensko zažilo pekelnou noc!

…..amíci chtějí Evropu meteoterorizmem donutit k TTIP když nebudou potraviny, které budou vyplaveny přívalovými dešti, donutí snadněji dotlačit EU státy do TTIP. To si aspoň neustále myslí. Jenže opak je pravda a odpor neustále sílí. Katastrofické počasí dnes na Slovensku a v Maďarsku. Dočtete se níže….

09:54

tm: LIDÉ NEBUĎTE LHOSTEJNÍ A ZAČNĚTE KONEČNĚ OCTOVAT. OCTOVÁNÍ UMÍRNÍ NEBO ROZTRHÁ BOUŘKY. JE TO VYZKOUŠENO!!!!! Kolikráte to mám ještě opakovat a psát????

Prvá veľká predpoveď počasia na leto: Meteorológovia veštia Slovensku peklo!

meteoteror
Toto leto bude zrejme na tropické aj u nás.

13.05.2016 17:35 WASHINGTON – Aké bude v lete počasie? Meteorológovia to už tušia, ale nejasajú nadšením. Pre niektoré oblasti Európy bude totiž počasie skazonosné. Pozrite sa, ako si leto budú užívať tí Slováci, ktorí budú prázdninovať či dovolenkovať doma.

[wp_ad_camp_1]

Podľa prognózy meteorológov z Accuweather.com bude cez leto juh Európy bojovať s návalmi tepla. Taliani a Chorváti môžu mať tento rok výrazný problém so suchom, ktorého neblahým dôsledkom budú poľnohospodárske straty a hroziace požiare. Podľa meteorológa Alana Repperta by mohlo mať teplo v južnej časti Balkánskeho polostrova za následok lokálne najteplejšie leto za posledné roky.

Martin uvidel z okna božský výjav nad Slovenskom: FOTO farebnej svätožiary nad mestom

Rekordné teplo zasiahne aj Rumunsko, Moldavsko, Maďarsko a aj Slovensko, ktorého juh a východ môže prežívať krušné chvíle. Teploty vystrelia na najvyššie hodnoty už v júli a zvýšené riziko sucha spojeného s požiarmi a silnými búrkami bude pretrvávať až do augusta. Meteorológovia zároveň upozorňujú, že tento rok prinesie neznesiteľne vysoké vlny horúčav, pri ktorých hrozia kolapsy z tepla.

Prvá veľká predpoveď počasia

Západ a sever Európy potrápia dažde

Na západe Európy bude situácia trocha iná. Odborníci Britániu varujú pred premenlivým počasím a intenzívnym dažďom, ktorý môže vyústiť až do záplav. Upozornenie sa týka najmä oblastí, ktoré už od zimy trápi zvýšená hladina tokov. Oblačnosť a časté zrážky budú rekordné teplo držať na uzde. Výnimkou nebudú ani silné búrky s krupobitím.

Búrkové mračná sa budú vznášať aj nad Škandináviou a pobaltskými štátmi a centrálnu Európu ochromia ťažké búrky. Časť Francúzska, Nemecka, Holandsko, Belgicko, Poľsko aj Česká republika budú musieť vzdorovať veterným smrštiam, krupobitiu a lokálne aj izolovaným tornádam. Súčasťou intenzívnych zrážok môžu byť bleskové záplavy.

Sever a západ Európy bude v lete trasou tranzitu studeného frontu, ktorý sa bude striedať s vlnami horúčav. Časté výkyvy počasia povedú k nevyspytateľným prejavom počasia. Dlhodobé horúčavy však meteorológovia zatiaľ neočakávajú.

Španielsku sa rekordy vyhnú

Na počasie s relatívne normálnymi teplotami sa môžu pripraviť Španieli a Portugalci, leto môže byť na Pyrenejskom polostrove dokonca o niečo chladnejšie ako vlani. Počas júla a augusta sa v regióne môžu, najmä popoludní a večer, objavovať búrky a sucho, s ktorým Španieli bojujú už dlhodobejšie sa v niektorých oblastiach vďaka daždivým epizódam dokonca zmierni.

meteoteror

Slovensko zažilo pekelnú noc: Búrky vyčíňali, FOTO najviac udreli u susedov!

Následky ničivého počasia
Následky ničivého počasia

pred 6 hodinamiBRATISLAVA – Stredná Európa včera zažila ďalšie extrémne vyčíňanie počasia. Po tropických teplotách sa viacerými krajinami prehnala búrka, ktorá za sebou zanechala spúšť. Miliónové škody, zničený majetok, súčasťou tohto všetkého sa stalo aj Slovensko.

Tak ako avizovali v predošlých dňoch odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu  (SHMU), búrky na Slovensko dorazili včera vo večerných hodinách. V priebehu niekoľkých pár minút sa zmenilo krásne slnečné počasie na ničiacu smršť.

Hasiči na Slovensku sa poriadne potrápili. Na celom území krajiny stúpol počet výjazdov. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru zasahovali v 5 slovenských krajoch pri takmer 60 udalostiach týkajúcich sa popadaných stromov a konárov.

Najvyšší počet technický výjazdov bolo zaznamenaných v Trenčianskom kraji, kde boli v dôsledku búrok privolaný príslušníci k 25 udalostiam. Išlo najmä o popadané stromy na komunikáciách, rodinných domoch, či elektrických vedeniach. K dispozícii bolo 35 príslušníkov zboru a bolo nasadených 10 kusov hasičskej techniky. Najviac práce mali hasiči v obciach Bánovce nad Bebravou, kde niekoľko hodín odstraňovali popadané stromy z ciest a odparkovaných áut. V obci Nedožery-Brezany v okrese Prievidza silný vietor strhol strechu na rodinnom dome, kde spala matka s ročným dieťaťom.

Slovensko zažilo pekelnú noc:

Hasiči v Nitrianskom kraji boli vyslaní k desiatim udalostiam spôsobeným búrkovou činnosťou. Trnavský kraj mal výjazdov deväť. Banskobystrický kraj zažil situáciu zo všetkých najpokojnejšiu. Hasiči zasahovali len v štyroch prípadoch.

V Bratislavskom kraji zasahovali hasiči pri odstraňovaní popadaných stromov, odčerpávali vodu zo zatopených priestranstiev a boli privolaní k požiaru vzniknutého pravdepodobne po údere blesku do chatky pod vrchom Borinka. Počas požiaru neutrpel nikto žiadne zranenia. Škoda zatiaľ nebola vyčíslená.

Poľsko

Viacerými oblasťami Poľska sa prehnal prudký dážď, silný vietor a búrka trvajúca niekoľko hodín. Počasie poriadne potrápilo a prichystalo veľa práce hasičským zložkám. Vážne problémy v hlavnom meste, uzatvorené viaceré stanice metra.

Následky vyčíňajúceho počasia sú 4 zranení hasiči, 170 poškodených budov a strhnuté strechy. Hasiči zasahovali doteraz okolo 2 000 krát, najčastejšie v Mazowieckie a Mazurského Mazury.

Posledné dni tak Poľsko bojuje so zaplavenými ulicami, polámanými stromami a poškodenými strechami vo viacerých mestách. Ústav meteorológie a vodného hospodárstva (IMGW) vydal varovanie o možnosti druhého stupňa silných dažďov v niektorých častiach Poľska. Búrky sa môžu objaviť na juhovýchode a východe krajiny a čiastočne na severozápade a západe.

Maďarsko avizuje: Prichádza apokalypsa!

Utorkové búrky vo večerných hodinách zasiahli aj Maďarsko. Najväčšie škody boli spôsobené v meste Szombathely. Silný vietor, krupobitie a búrky. Tak ako v iných krajinách, aj v Maďarsku bolo práce pre hasičov viac ako dosť. Popadané stromy, škody na autách, či osobnom majetku obyvateľov.

Celá krajina by mala byť pripravená aj naďalej na opakované búrky a silný vietor. Vzhľadom k nebezpečenstvu následkov počasia je v mestách Budapešť, Baranya, Fejer, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna vyhlásený druhý stupeň varovania. V ostatných krajoch ostáva v platnosti prvý stupeň.

Miliónové škody zažívajú poľnohospodári

Nekonečnú utorkovú noc zažilo tisíce hasičov po celom Rakúsku. Počasie tu besnelo a ničilo všetko čo mu prišlo do cesty. Prudký dážď, krúpy a silný vietor sa prehnal celou krajinou.

Krajina sa dostala pod paľbu. Vyčíslenie škôd sa pohybuje v miliónoch. Vozidlá, strechy, ovocie, vinné plodiny, všetko bolo zničené. Veľký počet riek sa povylieval a spôsobil záplavy.

Slovensko zažilo pekelnú noc:

V Dolnom Rakúsku zachránili v poslednej chvíli život muža, ktorý bol uväznení v zaplavenom podchode so svojim vozidlom. Vysoký tlak vody spôsobil, že vlastnými silami nedokázal otvoriť dvere.

Horné Rakúsko ostalo v šoku. „Niečo také sa nikdy pred tým nestalo“ uviedol jeden z hasičov. Centrum kúpeľného mesta Bad Ischler pripomínalo bojisko. Dva domy museli byť evakuované, stromy vytrhávalo zo zeme a pivnice domov boli kompletne pod vodou.

Slovensko zažilo pekelnú noc:

Burgenland vo Východnom Rakúsku bojoval s krúpami. Jedna osoba bola dokonca zranená. Niekoľko áut a plodín ostalo poškodených. Salzburg zažil drámu v podobe popadaných stromov, povylievaných potokov, riek, nespočetne veľa domácnosti ostalo bez elektriny.

Situácia na Slovensku dnes: 

Slovensko zažilo pekelnú noc:

Na väčšine územia Slovenska dnes bude pršať. Meteorológovia varujú pred búrkami s krúpami. Zrážky môžu dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 60 až 85 km/h. Dôsledkom búrok môžu byť výrazný, ale prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch, stekaniu vody zo svahov či k zatopeniu pivníc a podchodov.  Východ krajiny naopak ešte potrápia vysoké teploty, informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav.

Slovensko zažilo pekelnú noc:

Dnes bude pršať

Na väčšine územia Slovenska dnes bude pršať. Meteorológovia varujú pred búrkami s krúpami, východ krajiny ešte potrápia horúčavy. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.

Úhrny zrážok môžu dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 60 až 85 kilometrov za hodinu. Pri búrkach môže dôjsť aj k výraznému, ale prechodnému vzostupu vodných hladín na malých tokov, stekaniu vody zo svahov či k zatopeniu pivníc a podchodov.

Košický a Prešovský kraj potrápia aj vysoké teploty, na niektorých miestach až 35-stupňové. SHMÚ preto vydal v tejto súvislosti výstrahu 1. a 2. stupňa. Výstraha 1. stupňa pred búrkami platí i na štvrtok (14.7.) a to pre Banskobystrický, Košický, Nitriansky, Prešovský a Žilinský kraj.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
12 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře