Pašovanie imigrantov pod rúškom „mimovládneho záchranárstva“  nie je nič nové.  Novinkou je, že prvýkrát sa začalo vyšetrovanie proti vodcom takejto „dobročinnej“ organizácie.

[wp_ad_camp_1]

Drážďanský prokurátor podal trestné obvinenie proti dvom obvineným z mimovládky „Mission Lifeline“ za pokus o pašovania imigrantov. Predseda združenia a jeho zástupca obdržali predvolania na vypočutie spolkovou políciou, informuje TAGESSPIEGEL.

Nezávislá komisia expertov a líbyjská pobrežná stráž podali svoje obvinenia proti niekoľkým organizáciám za prevádzkovanie údajnej „záchrannej služby„.

Dve paralelné reality. 

Je paradoxom, že práve MISSION LIFELINE spolu ďalšími mimovládkami pred pár dňami vyvíjali nátlak na EÚ, aby im zabezpečila financovanie a umožnila rozšíriť ich „mimovládne záchranárstvo„, rozumej rozšíriť bezprecedentný ilegálny import imigrantov do Európy už na pobreží Líbye. Pohľad mimovládok je pohľadom do inej reality, tam kde líbyjská pobrežná stráž hovorí o ilegálnej činnosti pašerákov a mimovládok, mimovládky svojím natívom reality kriminalizujú lýbijsku pobrežnú hliadku.

Ak trestné oznámenie bude úspešné, bude to znamenať prielom v imigračnej kríze. Drážďany tak môžu vstúpiť do histórie ako miesto, kde sa veci postavili z hlavy na nohy v diskurze o imigračnej kríze a úlohe mimovládnych organizácii v nej.

Ak chcete sledovať námornú dopravu cez Stredozemné more naživo, môžete tak urobiť na webových stránkach námornej dopravy.  Jediné, čo musíte urobiť, je zadať názov príslušnej lode v námornej doprave. Potom môžete dokonca osobne sledovať cesty lodí a vytvoriť si svoj vlastný obraz o situácii.

[wp_ad_camp_1]

zdroj: 1

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.