…..je opět tématem hned na začátku nového roku. Upozorňuji lidi na daný problém už od roku 2004 že tento mement, jakmile bude elita připravena, nastane….
12:54

euro-fire-1024x512
3.1.2016

Bail-In systém na „záchranu“ bank: Přijdeme o peníze na bankovních účtech?

MICHAEL SNYDER 03|01|2016

Dne 1. ledna 2016, vstoupil v platnost nový kauční systém pro všechny evropské banky. Tento nový systém je založen na bankovních kaucích kyperského typu, jichž jsme byli svědky před několika lety. Pokud si pamatujete, peníze byly sebrány tomu, kdo měl více než 100.000 eur na svých bankovních účtech, pro záchranu bank.

Teď se přesně stejné principy, které byly použity na Kypru, budou vztahovat na celou Evropu. Celý globální finanční systém balancuje na pokraji chaosu, to není dobrá zpráva pro ty, kteří mají velké množství peněz schovány v nejistých evropských bankách.

Směrnice zavádí kauční systém, který zajistí, že daňoví poplatníci budou další na řadě v placení dluhů „topící se“ banky. V kaučním systému věřitelé, podle předem definované hierarchie, ztratí část nebo všechny uložené peníze, pro udržení banky naživu. Bail-in (kauční systém) bude platit od 1. ledna 2016.

Bail-in systém ve směrnici EU sice vyžaduje v případě krize banky, aby jako první sice byli postiženi akcionáři a držitelé dluhopisů. Nezajištěné vklady (přes 100 000 euro) mají být postiženy jako poslední, v mnoha případech až po řešení garančních fondů v zemi, kde se nachází. Menších vkladatelů by se to nemělo dotknout údajně v žádném případě.

A jak jsme již viděli v minulosti, mohou se tato pravidla změnit přes noc, pokud přijde opravdu velká krize. Takže nám mohou slibovat, že všichni s vkladem méně než 100.000 eur budou v bezpečí, ale nutně to neznamená, že to bude pravda. Naši pozornost k výše uvedenému by měl bystřit i velký spěch, aby vše bylo platné již k 1. lednu 2016.

ZDROJ (a celý článek): Michael Snyder

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.