…..do mnívám se, že všemu bude úplně jinak, nevím jak to vše budou chtít po EMP dát ve známost?????

15:54

Česká armáda příští rok procvičí poprvé od roku 1989 mobilizační procesy a postupy, včetně povolání vojáků v aktivní záloze na vojenská cvičení. Na velitelském shromáždění armády to uvedl náčelník generálního štábu Josef Bečvář.

A reakce Čechů???

***

Vždy připraveni!

Pokud to není fór, tak jako generála bych dal fakt Stropnickýho, ten hrál v Bitvě o Moskvu, takže zkušenosti má!

***

Zajímavá situace (pěkná šaškárna): Budeme nacvičovat mobilizaci. Ale koho? Ti, co mají základní vojenský výcvik, už jsou staří a mladí žádný výcvik nikdy neměli……

***

V rámci zprávy o chystané cvičné mobilizaci prosím o instrukce!

Jako modelový příklad můžu administrativě a logistice poskytnout svoji vojenskou knížku:

a) Sloužil jsem v r. 82-84 v JČ kraji.

b) ŘP na náklaďák jsem nikdy neměl,ale ve VK je uvedeno,že jsem najel s „vejtřaskou“ 18.000 km.

c) Podle povolávacího rozkazu se mám hlásit v kasárnách, kde dnes stojí průmyslová zóna

d) Po skončení ZVS jsem byl vzat do evidence a jsem údajně veden na OVS Žiar nad Hronom.

S pozdravem „Míru zdar“ desátník v záloze XY

***

Vítám zprávu o mobilizaci, včetně prověření záloh!

Na co se mám připravit?

a) Válka s Rusy

b) Válka s NATO

c) Válka s Islámem

d) Válka s mloky

Děkuji za jasnou odpověď !

***

Předmět: Vojín v záloze má aktuální dotaz:

Vážený pane poslanče,

ministr Stropnický chce mapovat počty mužů a žen schopných a ochotných podílet se na obraně vlasti. Rád bych se dozvěděl, co konkrétního chtějí politici abychom bránili?

Zda a v jakém pořadí

a) cizí kapitál?

b) cizí banky?

c) cizí média?

d) cizí šachty?

e) cizí hutě?

f) cizí automobilky?

g) cizí pozemky?

h) majetky „kontraverzních“ zbohatlíků, korupčníků,  gangsterů a tunelářů?

i) majetky politiků a jejich rodin?

Proč bychom měli pokládat životy za něco, co nám bylo ukradeno, za firmy, pro něž dřeme za 1/3 německých výplat,   za obchodní řetězce, které zlikvidovaly drobné obchodníky a prodávají nám zdravotně závadný odpad, za  majitele firmy, vlastnící ukradenou nám vodu?

Proč bychom měli umírat za politiky, kteří celou tuto genocidu samostatného státu od roku 1989 umožnili, a kteří  nám pravidelně nadávají do komunistů, lůzy, rusofilů a tvrdí ze svých restituovaných panství, že jsme si sami všechno prožrali?

Šíří mezi lidmi nenávist a podporují světového agresora č.1 – USA, který má  armádu statečnou a úspěšnou tak leda v hollywoodských filmech?

Děkuji za odpověď.

PS. Není bez zajímavosti, že armádu, kterou zničil Václav Havel pod vedením noblesního knížete a Krvavé Madly a další individua jemu podobná (viz ministr Vondra, Parkanová ap.), už nikdo neobnoví. Zmizela rozsáhlá technika, závody na výrobu a opravy techniky všeho druhu, zanikli specialisté. Z půlmilionové   armády máme jakousi estrádní četu, co jezdí po světě jak Humberto, neschopnou hradní stráž, dvě kapely a pronajaté stíhačky ze Švédska, věčně v opravě, které navíc, podle smlouvy, nesmíme sami nasadit v přímém boji.

***

Věcná připomínka: Zažil jsem poslední mobilizaci v roce 1989 a byl to mazec. Nejsem si zcela jist, jestli tahle země je dnes na podobnou akci připravena. Tenkrát jsme ochromili pomalu půlku západočeského kraje, a to zvedli jen pár útvarů… Budějovická divize šla do plných počtů a nefungovala téměř půlka republiky…

Dnes např. dopravní prostředky (nákladní auta, autobusy i vlakové soupravy) jsou soukromé a v podivném stavu, kdo je dá armádě k dispozici?

Jsem na tuhle psinu docela zvědavý, to bude šok pro všechny… NGŠ AČR by si to měl rozmyslet, nebo se islamisti počůrají smíchy, až uvidí ten chaos!

***

Co mám dělat?

V mé vojenské knížce je povolávací rozkaz, že se mám v případe mobilizace dostavit do kina, které 23 let neexistuje, a na psí známce na krk mám napsáno, že jsem voják armády ČSSR, která také neexistuje?

***

Zajímavé – vyzkoušet mobilizaci bez mobilizovaných. V rámci zkoušky přijede „jako“ fiktivní vlak s jedním fiktivním vagonem a GŠ si odškrtne „splněno úspěšně“. Pokud nastane mobilizace, ČD zjistí, že mají přepravit 100 tisíc povolanců, ale že nemají lokomotivy ani vagony, na trati je výluka, výstrojní sklady zjistí, že nemají uniformy, ani zbraně, natož boty… Státní rezervy nafty nám ukradla soukromá firma v Německu, nevíme, co obsahují zbrojní sklady a kde všude vlastně jsou, nakoupená technika je uzpůsobena bojům v pouštích a asijských velehorách…

P.S. Mimochodem, ona je už válka na spadnutí?

***

První mobilizace?

Jak to? Vždyť už jsme jednu naši mobilizaci „po našem“ viděli – viz oblíbený film „S čerty nejsou žerty“!

(Tenkrát armádě velel jiný známý komik – „kaprál“ pan Nárožný…..)

***

Našemu GŠ AČR!

Pokud jsou útoky islamistů nyní organizovány také z Bruselu, jako většina všech současných omezení a jako stanovení kvót, pak je spolupráce všech „Bruselských center“ (EU, NATO + ISIL) pravděpodobná. V tom případě se bude konečně hodit kdysi vybudovaný systém bunkrů a pevností! Prvním krokem by mělo být jejich opětovné vyvlastnění, zprovoznění a mobilizace až pak, jako příprava na konkrétního nepřítele – zdá se, že skutečně, ale skutečně nepřichází z východu, ale naopak!

***

Předpokládám, že nyní všichni „bojovníci za pravdu“ – poslanci, rektoři, herci a ostatní umělci (zejména hrdinové ZTOHOVEN) už oprašují své modré knížky!

Zdroj: http://www.uav.estranky.cz/clanky/minimagazin/18—2015-mobilizace—.html

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.