Mnoho lidí má problémy se spánkem, ať už jde o potíže s usínáním, nedostatek spánku, nebo buzení uprostřed noci. Čím déle trpíte jednou nebo více z těchto věcí, tím více začínáte sami pro sebe upadat do nového „normálu“ a zapomínáte, jak vlastně vypadá zdravý spánkový režim. Probouzení každou noc ve stejnou dobu bez budíku může být znamením, kterému byste také měli věnovat pozornost.

Podle čínské medicíny prochází energie v různých denních dobách různými meridiány vašeho těla. Tyto meridiány jsou jako kanály, které posílají energii do různých orgánů s cílem podpořit zdraví a vitalitu.

Pokud však dojde k zablokování těchto kanálů, energie jimi nemůže správně procházet, což způsobuje stagnaci, nebo hromadění energie. To pak může narušit váš spánek a probudit vás.

Stalo se to už někdy skoro každému z nás, že jsme se dostali do pravidelně přerušovaného spánku, který nás nutí otevírat oči uprostřed noci. A hodiny jakoby ,,náhodou“ ukazují stejný čas, jako předchozí noc. I jako noc předtím. I předtím. Proč jsou zrovna tři hodiny? Co to asi znamená?

Pokračování článku: Probouzíte se uprostřed noci? Vysvětlení podle čínských orgánových hodin

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.