Narcisté jsou jedni z nejsobečtějších lidí na světě. Pokud mají pocit, že jim to nějak pomůže, bez okolků budou ubližovat jiným lidem. Někteří z nich jsou okouzlující, ale mají přebujelé ego. Mají pocit, že jsou lepší než všichni ostatní, a nevadí jim manipulovat s ostatními, aby získali, co chtějí. Rychle se rozčílí a věří, že by měli být vždy středem pozornosti. U lidí s těžkými narcistickými rysy mluvíme o narcistické poruše osobnosti. Jsou to jedni z nejtoxičtějších lidí na světě.

Narcisté nechtějí vidět, že se jiným lidem daří. Chtějí vidět na vrcholu pouze sami sebe. Ale proč, když na světě je vlastně dost místa pro nás všechny? V tomto článku najdete některé z jejich důvodů a motivací k poškozování jiných osob. Jsou naprosto hovadské, ale je to bohužel realita.

Mají pocit, že jsou nadřazeni ostatním

Narcisté si myslí, že jsou lepší, než všichni ostatní. Proto mají pocit, že by se vám nemělo dostávat věcí a úspěchů, které se vám dostávají. Myslí si, že si nezasloužíte své úspěchy a proto byste neměli být šťastní.

Jsou velice žárliví

Narcisté nesnášejí, když vidí druhé lidi šťastné, protože na ně žárlí. Nechtějí vidět, že někdo jiný dělá to, co chtějí dělat oni, nebo cítí věci, které chtějí cítit oni. Prostě nesnášejí, když vidí, jak se druhým lidem daří.

Jsou duševně nestabilní

Narcisté jsou vnitřně zmatení a proto i jejich přístup k okolí může působit matoucím dojmem. V podstatě nikdy nevíte, co od někoho takového můžete čekat (v zásadě čekejte jenom to nejhorší). Pokud se omylem ocitnete v přítomnosti jednoho z nich, měli byste co nejrychleji a pokud možno bezkonfliktně vyklidit pole, hned jak narcistu odhalíte. Je však vysoce pravděpodobné, že si toho narcis všimne a začne se mstít, protože stažením se urazíte jeho křehké ego. To se mi stalo už mockrát, ale včasným odchodem přesto minimalizujete škody. Čím déle se totiž s narcisem budete vídat, tím hůř pro vás.

Pokračování článku: Proč lidé s narcistickou poruchou osobnosti nenávidí, když jsou jiní lidé šťastní

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.