Pro hodně inteligentní lidi je mnohem těžší najít lásku, než pro průměrné jedince. Pravděpodobně předpokládáte, že se jim naopak bude dařit, pokud jde o hledání vhodného partnera. Když jsou taky chytří, tak do toho přece skvěle vidí. A líp si taky vyberou, že? Hm, většinou tomu tak není… Hodně inteligentní lidé totiž potřebují někoho, kdo pro ně bude mentální výzvou, a takového člověka vůbec není snadné najít.

Najít někoho, kdo s takovým typem člověka ladí, může být docela náročný úkol. Pokud jste vysoce inteligentní člověk , následující důvody jsou s největší pravděpodobností důvod, proč pořád nemůžete najít lásku:

Proč mají vysoce inteligentní lidé problém najít lásku:

Jsou strašidelní

Lidé, kteří nejsou na stejné úrovni jako vysoce inteligentní osoba, ji považují za strašidelnou, prostě se jí instinktivně bojí. A většina lidí nemá ráda pocit, že je zastrašována. To je tak trochu odrazuje.

Už vám mnoho lidí řeklo, že z vás mají strach, bojí se vás dotknout, bojí se vás oslovit… aniž byste jim cokoli udělali, aniž byste se s nimi dali do řeči? Nehledejte ten problém v sobě. Mají ho oni, protože cítí, že je převyšujete. Nelitujte toho, stejně se k vám takoví lidé nehodí.

Dávají přednost svobodě

Někdy je pro vysoce inteligentního člověka nejlepší volbou být svobodný. Předem zhodnotí svou situaci, své možnosti a rozhodne se, že mu to takhle vlastně vyhovuje víc. Budete muset být zatraceně výjimeční, pokud chcete získat jeho pozornost.

Nic nepřikrášlují

Řeknou vám, jak to je. Radši přiznají hnusnou pravdu, než aby to malovali na růžovo. Tito lidé jsou vždy naprosto upřímní a to málokdo snese.


Pokračování článku: Proč mají vysoce inteligentní lidé problém najít lásku

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.