Co nutí ženy opakovat stále stejné chyby a volit si nevhodné partnery podobné sobě navzájem jako vejce vejci? Nad příčinami této zákonitosti se zamýšlí spisovatelka Peg Streepová.

[wp_ad_camp_2]

,,Jak se to mohlo stát, že jsem se provdala za svoji matku? Připadal mi úplně jiný, ve skutečnosti byl ale naprosto stejný. Nechápu, jak jsem si mohla nevšimnout, že se mnou zachází stejně, jako se mnou vždycky zacházela ona. Jsem ze sebe dost otrávená…“

Všechny nás to táhne k tomu, na co jsme zvyklí, ať někoho milujeme nebo ne. Pakliže člověk vyrostl v milující rodině, kde ho všichni měli rádi a byli mu oporou, je taková inklinace užitečná. Snadno odstředí lidi s panovačnou povahou nebo se sklonem k manipulátorství a dokáže si najít partnera, který chce to, co on: blízký vzájemný vztah, otevřenost, vzájemnou podporu.

To bohužel nejde říci o ženách zatížených úzkostným typem závislosti. Jejich emocionální potřeby v dětství nebyly uspokojovány. Ve svých romantických vztazích pak vždy znovu vytvářejí stejné okolnosti. Tady je pět příčin, pro které k tomu obvykle dochází:

1. PŘITAHUJE JE TEN, KDO NEDÁVÁ NAJEVO LÁSKU

Věčným cílem takové dcery je najít způsob, jak dosáhnout matčiny lásky jakýmkoli způsobem. Je přesvědčena, že lásky se člověku nedostane jen tak, musí si ji zasloužit. Když narazí na muže, který se chová pokaždé jinak – hned dává najevo city, hned je zas chladný – možná ji to zarazí, ale zároveň je jí podobné chování povědomé.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU: Proč si ženy, které nebyly v dětství milovány, vybírají špatné partnery

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.