Na základě reakcí a debat, které vznikly ohledně mého článku Reiki, Shamballa a jiné závislosti, jsem se rozhodla trochu rozšířit a objasnit svůj postoj k práci s těmito systémy.

Reiki, shamballa, merkaba, světelný systém a mnoho jiných dalších, jsou založeny na práci s energií. Dnes je mezi veřejností a to i vědeckou vcelku běžný názor, že vše je energie a podle toho, jakou frekvenci tato energie má, ji můžeme vnímat, ohmatat si, či vnímat pocitově. Obecně platí, čím nižší vibrace, tím hmotnější, čím vyšší tím méně hmatatelná, čili duchovnější nebo éterická.

[wp_ad_camp_2]

Výše zmíněné systémy pracují na vyšších frekvencích a jejich síla a účinnost je dána mentální silou jedince, který s nimi pracuje. Každý z nás má ovšem tuto schopnost vrozenou a není nutné nechávat se zasvěcovat. Každý z nás je ovšem také vyladěný na jinou frekvenci, takže účinnost je rozdílná člověk od člověka.

Když jsem před časem napsala článek Reiki, Shamballa a jiné závislosti, mnozí se snažili mi vysvětlit na základě přečtení, že jsem měla špatného mistra, že to vše funguje. Chci k tomuto jen podotknout, že o tom můj článek nebyl. Vím, že práce s energií je možná a opravdu funguje, cílem ovšem bylo, abychom si ujasnili, že žádné zasvěcení nemůže vyčistit mojí karmu, nenaučí mě sebelásce, odpuštění a rozhodně mě nespasí. Chtěla jsem jen upozornit na to, že zasvěcování je novodobý byznys, díky kterému se mnoho jedinců obahacuje, aniž by chápali skutečné důsledky svého jednání. Bohužel i bohudík, jsem byla po určitou dobu součástí tohoto byznysu.

Moje kolegyně a kamarádka říká, že jde, co se týká reiki, shambally atd. o druh sektářství a nástroj ďábla. Já říkám, že někteří jedinci využili “díry” v trhu a začali prodávat něco, co zde nebylo dostupné. Trh se ovšem pomalu a jistě zaplňuje a proto se vymýšlí stále něco nového. Bohužel stejně jako u solární energie, jako u pozemků, jako u vody a jiných věcí, jsme si my lidé přivlastnili majetnicky něco, co bychom mohli užívat všichni. To by ovšem nesměly existovat papírky zvané peníze, po kterých touží každý člověk a kdo říká, že ne, tak prostě kecá a jen to v sobě popírá. Potud tedy beru tento obchod jako běžnou součást našeho života, nejde vlastně o nic vyjímečného. Prodávají se dnes informace, vědomosti, zkušenosti, zkrátka vše.

V čem je tedy problém? Ve svém článku jsem psala, že negativní energie se nemůže vytratit a naopak může se vracet zpět k tomu, kdo ji předává. Chtěla bych toto objasnit, protože to nebylo blíže specifikované v předchozím článku a několik čtenářů se mě ptalo, jak to myslím.

Pokračování článku: Proč zasvěcení nefunguje aneb Reiki, Shamballa a jiné závislosti | 2. díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.