Odsuzovat cestu, kterou jsem prošla, i když se později ukázala jako nesprávná, je stejné jako odsuzovat rodiče, ať už se k nám chovali jakkoliv. Vždy jde o zkušenost, kterou na cestě uděláme. Jde o poučení, které nám má přinést. Tak jako nám dominantní rodič ukazuje řád, učí nás tomu, abychom se postavili na vlastní nohy a stali se sami sebou, vymanili jsme se z jeho vlivu, tak i jiná zkušenost nás vede k tomu samému.

Dám příklad ze svého života. Mnozí jste měli možnost číst mé předchozí články o reiki, shamballe a jiných závislostech. Prošla jsem zasvěcením do všech stupňů reiki a stala jsem se “Mistrem”. Ve svých článcích nezpochybňuji energie jako takové. Je možné předávat energie. To jsem nikdy nezpochybnila. Zpochybňuji systém, jeho účinnost a smysl.

Energii druhému předávám už například tím, že s ním mluvím, povzbuzuji ho, hladím ho nebo mu vysvětluji, kde dělá chyby. Pokud toto dělám s láskou a protože chci tomu druhému pomoci, pak mu předávám pozitivní energii. Pokud někoho kritizuji a soudím ho, předávám taktéž energii, ale negativní.
Otázka je, jak ten druhý vnímá ze svého úhlu pohledu, mnou sdělované informace.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Nicméně energie mezi námi proudí, tak jako tak. Někdy může mít i negativní informace pozitivní vliv. Pokud někoho naštvu svojí kritikou tak, že ho vyburcuji ke změně, ke které doposud nenašel odvahu, ale nyní ze vzdoru, proto aby mi ukázal, ji učiní, pak negativní energie byla proměněna v pozitivní. Protože to, co je v pohybu roste a má tendence se rozvíjet. To, co stagnuje, to uhnívá.

Co tím chci vlastně říct a co jsem vlastně chtěla sdělit svými články?

Proto, aby člověk získával energii, aby se měnil, aby se mohl léčit, musí dělat změny, které jdou zevnitř. Z vnitřních pohnutek, z vnitřních rozhodnutí. Na to není třeba žádných zasvěcení, za která zaplatíme peníze. To, že mi někdo předá energii, ještě vůbec neznamená, že se odhodlám ke změně. Tím, že mi někdo předá energii, se nevyléčím. Pokud totiž někdo má strach udělat změnu a daná situace mu sice nevyhovuje, ale stále mu poskytuje drobné výhody, tak může mít třeba stovky zasvěcení, lidé kolem mu mohou předávat energie kolik chtějí, ale vše zůstane při starém.

Protože jediný, kdo se může vyléčit, jediný, kdo může něco změnit, je on sám a to tím, že se rozhodne. Někdy už ale může být pozdě a pouhá změna a rozhodnutí, už nemohou zastavit dříve započatou destrukci. To jen na okraj. Jde totiž o poměrně složitý proces působení karmického zákona a roli zde hraje Boží vůle a Boží plán.

Na seminářích reiki se učí, že tím, že se člověk nechá zasvětit, se částečně čistí jeho karma. Karma, neboli zákon příčiny a následku, se nevyřeší předáním energie, ale změnou energie a ke změně dochází zase jen na základě vnitřního rozhodnutí, na základě vnitřní proměny.

Toto je něco, co jsem velmi dlouho nechtěla přijmout a pochopit. Proto přišlo několik událostí v mém životě, které mi pomohly se rozhýbat a změnu učinit. Došla jsem k rozhodnutí udělat změnu. Změnila jsem své postoje a začala jsem měnit i vnější okolnosti. Nemůžeme ale chtít, aby se věci, situace, ale i lidi měnili, protože my chceme, ale sami nebudeme dělat nic, nebo lépe řečeno, sami se budeme chovat stejně jako doposud. Tak to prostě nefunguje.

Pokračování článku: Proč zasvěcení nefunguje aneb Reiki, Shamballa a jiné závislosti | 3. díl

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.