…..pravděpodobně si jamíci nahrají na smeč a střelí se do vlastní nohy. Situace ve světě je dost napjatá a vyhrocena na ostří břitvy. Budeme pervně věřit, že nedojde l WWIII, protože bychom museli počítat s EMP. Bylo by dobré se připravit jak neustále opakuji….
09:54
DT: Putin chce zničit NATO a syrský konflikt mu dává příležitost
Ilustrační foto
Turecko – člen NATO, počítá s podporou spojenců, takže NATO by muselo rozhodnout – zda se má vést válku s Ruskem, anebo zpochybnit Smlouvu o kolektivní bezpečnosti.
Autor článku zarámoval své představy o „vraždění Syřanů krví nasáklým diktátorem Asadem“ v Aleppu, a nelegální invazí (tuto definici samozřejmě novinář vynechává) Turecka do Sýrie a odvetné nálety Ruska, což odstartuje možný střet NATO a Ruska. Ve svém článku se ani jednou nezmínil o Kurdech a jejich brutálním potlačování Erdoganem, ani o možné příčině turecké invaze.Materiál, vzhledem k podivnému řazení událostí a jednostrannost, vystihuje napětí, které nyní na Západě panuje po vojenských úspěších vládních vojsk v Sýrii.
Turecko Kurdům v Sýrii: Opusťte své pozice! Kurdové: Nikdy!
Rozvíjející se tragédie okolo Aleppa představuje přímou hrozbu pro evropskou bezpečnost, neboť se zvyšuje riziko přímého konfliktu mezi NATO a Ruskem, tvrdí Daily Telegraph.
Neměli bychom zapomínat, že Turecko je rovněž členem NATO. V případě, že prezident Erdogana pošle do Sýrie vojáky – jak již dlouho sliboval – je velmi dobrou šanci, že Rusko bude reagovat nálety na tureckou armádu, uvedl Blair.
Reportér Daily Telegraph David Blair naznačuje v dalším scénáři, že následujícím krokem Turecka by mohlo být rozmístění vojenských letadel, aby ochránily své pozemní jednotky. Pak by bylo sestřeleno několik MiGů, a Rusko by okamžitě udeřilo na leteckou základnu v Turecku ve snaze pomstít se.
Po tom Erdogan by jistě řekl, že Turecko zažilo agresi ze strany Ruska, a bude vyžadovat pomoc od spojenců v souladu s pátým článku Smlouvy o Severoatlantické alianci, který zní: „ozbrojený útok proti jednomu“ členu NATO „bude považován za útok proti všem“.
V tomto případě bude muset NATO bojovat s Ruskem, nebo zpochybnit Smlouvu o kolektivní bezpečnosti.
Nedosti na tom, autor vyvozuje, že dosud „neislámské“ povstalecké skupiny v Aleppu se mohou pod tlakem přidat k Islámskému státu. Ten by by byl druhým vítězem blížícího se vítězství Asada. Ale Evropa by se pak musela vypořádat s ještě větším nebezpečím terorismu, uzavírá David Blair.
Maca 28. 3. v 09.09 Přiznávám, že…