„Vladimír Putin bude pokračovat ve svých aktivitách. Možná že se v létě bude potápět. Chce dále pokračovat v boji za ochranu ohrožených druhů“ řekl v pondělí Putinův mluvčí Dmitry Peskov pro Izvestia.

Podle anonymních zdrojů, citovaných v novinách, jeho plány na příští rok zahrnují hraní ledního hokeje a návštěvu Antarktidy.

Putin minulý rok v září přijal pozvání od čilského prezidenta Sebastiana Pinera, aby navštívil rusko-čilskou výzkumnou stanici na Antarktidě.

Ačkoliv se zpočátku předpokládalo, že Putin by měl navštívit Antarktidu na vrcholu antarktického léta-v lednu, Peskov uvedl, že datum nebylo zatím stanoveno.

 „Avšak prezident bude i nadále pokračovat ve svých aktivitách za ochranu přírody, jak tomu bylo dosud“ řekl novinám jeho mluvčí.

Spekulace o Putinově zdraví se začaly šířit krátce na to, co v žáří podnikl let rogalem s ohroženými jeřáby na Sibiři.

Výsledek obrázku pro putin flights

Zjevné zrušení několika setkání, včetně výroční Mezinárodní arktické konference, kterou tradičně pořádá, a jeho rozhodnutí pracovat více z jeho rezidence mimo Moskvu namísto cest za prací, vedlo ke spekulacím, že si během letu poranil záda.

Izvestia posledně vedly spekulaci o tom, že Putinova zranení a jeho odpovídající věk – v říjnu mu bylo 60 let  – vedla jeho doktory k závěru, že je možná lepší upustit od jeho dlouho budované image „akčního muže“ ve prospěch jeho přeměny v „moudrého patriarchu“.

 

(pozn. překl.: článek je z 28. 1. 2013)

přeložila: raja a medvídek

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.