Zatiaľčo si Kiska včera dovolil nehorázny neústavný krok a odmietol vymenovať novú zostavu vlády a vyjadril svoj nesúhlas k určitým členom, tak v ten istý deň pán prezident ČR, Miloš Zeman na stretnutí s Andrejem Babišom sa vyjadril, že nebude zasahovať do rozhodovania o členoch vlády, ktorú sa už pán Babiš snaží zostaviť niekoľko mesiacov.

Predseda strany SaS na jednu stranu chápe, že Kiska si dovolil zákrok, ktorý by prezident nemal urobiť, no na druhú stranu tvrdí, že je to výnimočná situácia, akoby chcel ospravedlniť takéto neústavné chovanie p-rezidenta Kisku. Pánovi Sulíkovi doporučujem nech sa pozrie na výnimočnú situáciu v ČR a príkladné diplomatické chovanie prezidenta Zemana, ktorý je skutočne prezidentom ľudu.

Pán Bláha straník zo Smeru sa prudko vyhradil voči Kiskovi a jeho kroku, že by to mohla byť aj vlastizrada. Nenaznačil to aj kvôli tomu, že je to jeden z dvoch prípadov kedy neplatí imunita prezidentovi?

Pán Pellegrini sa k odmietnutiu vyjadril, že aj keď napriek tomu, že niektorí ústavný experti sa ešte stále nevedia dohodnúť, či je Kiskovo rozhodnutie ústavné, tak pristupuje ku zmenám.

Na tomto mieste nedovolím si neopýtať sa. Akoby to vyzeralo na titulných stránkach mainstreamových médiach, keby niečo podobné ako si dovolil p-rezident Kiska, urobil Vladimír V. Putin?

Dnešným dňom po tom čo prebehli zmeny v navrhnutej zostave vláde a Kiska obdržal nový zoznam, tak sa rozhodol, ako sám okomentoval, že už bude dodržovať ústavu a vymenuje danú vládu aj keď hned na to musel dodať, že s ňou nie je úplne spokojný.

Zaujímavé je, že už v počiatkoch Kiskového prezidentovania je vidieť jeho postoj proti vláde a to vo veci veľmi kľúčovej: prijímania imigrantov a publicista Juraj Hrabko sa vyjadril, že by mal v takomto prípade Kiska odstúpiť.

No nová vláda kde Tomáš Drucker si bude žehliť ako minister vnútra svoje milionové až miliardove tunely v zdravotníctve, z ktorých mu doteraz prúdilo do vačkov ako ministrovy zdravotníctva a kde bude Sorosov Lajčák ako minister zahraničných vecí…. Čo k tomu dodať…. Sme v situácií, kedy si neželáme pád vlády (ktorá je aj tak prepojená s mafiou a rozpredáva Slovensko kde sa dá, ale aspoň máme nádej, že sa nedá vo veci migrácie a Istanbulského dohovoru) kvôli ešte horšej možnosti, že by Kiska dostal mandát neobmedzenej moci, ktorý sa nevie dočkať chvíle kedy sem pozve státisíce opálených a podporí ideologiu LGBTQ+ tak, že by sme mali na každom rohu na zlatom podnose.

anna

 

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...