Prý děti

 

Rada Evropy vystoupila proti provádění lékařských testů, které mají u imigrantů odhalit jejich skutečný věk. Tvrdí, že „děti“ mohou být procesem vyděšené.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Ve zprávě vydané tuto středu se komise pro práva dětí při Radě vyslovila, že pokud není důkaz, že osoba je dospělá, žadatelé o azyl, kteří tvrdí, že jim je méně než 18, mají dostat důvěru a mají být považováni za mladistvé.

S odůvodněním, že testy mohou být „pro děti stresující,“ zpráva doporučuje, aby k testům došlo jen tehdy, „pokud je to v nejlepším zájmu dítěte.“

A pouze v krajních případech by měly státy EU použít „invazivní“ metody ověření – jako jsou zubní testy a rentgen, protože hlavním cílem procedury je zajistit ochranu práv dotyčné osoby.

Mimoto, „pohlaví, kultura, osobní příběhy a rodinné zázemí dítěte by mělo být bráno v potaz,“ doporučuje zpráva, která vypracuje evropské směrnice pro určování věku dítěte s respektem k jeho právům v kontextu migrace.

Podle průzkumu 37 členských států zpráva zkoumá, jak tyto země vyhodnocují věk migrantů, kteří nemají dokumenty a tvrdí, že jim je méně než 18.

„Odhad věku nesmí být nucený,“ trvá na svém zpráva, a stěžuje si, že pouze 27 zemí vyžaduje k lékařským testům věku souhlas dítěte. Pokud prý dítě odmítne, lékařský test na něm nesmí být proveden.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Na začátku září svět obletěl případ afghánského muže, který zavraždil německou studentku a tvrdil, že je mladistvý, ačkoliv se potvrdilo, že v době příchodu do Německa byl již dospělý.

Lékařské testy ve Švédsku, ke kterým úřady přistoupily po dvou vraždách, které spáchali údajní mladiství, odhalily, že drtivá většina tzv. dětí o svém věku lže. Ze 1481 testovaných údajných dětí, které podstoupily test magnetické rezonance kolenního kloubu a rentgen zubu moudrosti, jich 86 procent byli dospělí.

 

Zdroj: (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.