;
Prý děti

 

Rada Evropy vystoupila proti provádění lékařských testů, které mají u imigrantů odhalit jejich skutečný věk. Tvrdí, že „děti“ mohou být procesem vyděšené.

 

 

Ve zprávě vydané tuto středu se komise pro práva dětí při Radě vyslovila, že pokud není důkaz, že osoba je dospělá, žadatelé o azyl, kteří tvrdí, že jim je méně než 18, mají dostat důvěru a mají být považováni za mladistvé.

S odůvodněním, že testy mohou být „pro děti stresující,“ zpráva doporučuje, aby k testům došlo jen tehdy, „pokud je to v nejlepším zájmu dítěte.“

A pouze v krajních případech by měly státy EU použít „invazivní“ metody ověření – jako jsou zubní testy a rentgen, protože hlavním cílem procedury je zajistit ochranu práv dotyčné osoby.

Mimoto, „pohlaví, kultura, osobní příběhy a rodinné zázemí dítěte by mělo být bráno v potaz,“ doporučuje zpráva, která vypracuje evropské směrnice pro určování věku dítěte s respektem k jeho právům v kontextu migrace.

Podle průzkumu 37 členských států zpráva zkoumá, jak tyto země vyhodnocují věk migrantů, kteří nemají dokumenty a tvrdí, že jim je méně než 18.

„Odhad věku nesmí být nucený,“ trvá na svém zpráva, a stěžuje si, že pouze 27 zemí vyžaduje k lékařským testům věku souhlas dítěte. Pokud prý dítě odmítne, lékařský test na něm nesmí být proveden.

 

 

Na začátku září svět obletěl případ afghánského muže, který zavraždil německou studentku a tvrdil, že je mladistvý, ačkoliv se potvrdilo, že v době příchodu do Německa byl již dospělý.

Lékařské testy ve Švédsku, ke kterým úřady přistoupily po dvou vraždách, které spáchali údajní mladiství, odhalily, že drtivá většina tzv. dětí o svém věku lže. Ze 1481 testovaných údajných dětí, které podstoupily test magnetické rezonance kolenního kloubu a rentgen zubu moudrosti, jich 86 procent byli dospělí.

 

Zdroj: (1)

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.