Majitelia barov vo Viedni strácajú zákazníkov kvôli nárastu kriminality spôsobenej migrantmi. Niektorí z nich už zrejme nevpúšťajú žiadateľov o azyl.

„Ľavicový“ miestný časopis s názvom Falter si otestovali bary so skupinou mužov vytvorenej z dvoch Afgancov a Turkom. Skupina migrujúcich mužov nemohla vstúpiť do niekoľkých viedenských barov. Vstup im bol zamietnutý, pretože v bare bolo „príliš veľa ľudí“ alebo „mali uzavretú spoločnosť“.

[wp_ad_camp_2]

Neskôr mohla kontrolná skupina rakúskych mužov bez problémov vstúpiť do tých istých pruhov. Redakcia časopisu kontaktovala majiteľov barov a informovali ich o svojej „politike rasistického prístupu“.

Zamestnanci a majitelia barov reagovali na obvinenia poskytnutím príkladov správania migrantov. Je iróniou, že jeden majiteľ baru „Beisls mit Charakter“, ktorý bol na ľavičiar, taktiež neprijímal migrantov.

Podľa neho počas jedného víkendu sa v reštaurácii odohralo viac ako 80 prípadov krádeží. V dôsledku toho jeho zárobok klesol o polovicu, pretože obyčajní ľudia a ženy zostali doma.

Spolupracovníčka v tom istom bare sa sťažovala: bola nepríjemne pozorovaná, sle sa ku nej správali a dokonca ju aj sexuálne obťažovali. Podobné správy boli hlásené aj ostatnými majiteľmi barov.

[wp_ad_camp_2]

Iní tvrdia: „Ak dodržiavate veľmi otvorenú imigrantskú politiku, počet sexuálnych obťažovaní, krádeží, vydieračských obťažovaní a trestných činov súvisiacich s drogami sa výrazne zvyšuje. Najmä skupiny mladých mužov zo severnej Afriky alebo južnej Ázie vždy spôsobujú problémy. “

Preklad anna, Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.