Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen
  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

  Zrádný poddůstojník, který plánoval válku proti Trumpovým příznivcům, má být oběšen

 • JAG zatkl dalšího zločince ze CDC
  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

  JAG zatkl dalšího zločince ze CDC

 • Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui
  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

  Navy SEALs zachránili pohřešované děti z Maui

 • JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou
  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

  JAG odsoudil „královnu mRNA“ Melissu Mooreovou

Související zprávy

Ransdorf: Američané způsobili uprchlickou krizi záměrně a podporují islamisty, patří před soud. EU financuje mafiánský byznys s imigranty. A ti idioti z Bruselu

2015-06-23 (21:22)
23.6.2015

ROZHOVOR

Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf říká, že mají být před přílivem uprchlíků pevně střeženy vnější hranice Schengenu a uprchlíci mají být vraceni. Imigranti nejsou ekonomickým přínosem, naopak zatěžují sociální sytém. Cizí kultury Evropu neobohatí. Za posledních 500 let je kulturní přínos muslimského světa rovný nule. USA dle něj krizi s uprchlíky nejspíš způsobily záměrně a měly by být volány k odpovědnosti.

V odpovědi čtenářům na Parlamentních listech jste uvedl, že máte podezření, že za vlnou uprchlíků může být cílená snaha destabilizovat Evropskou unii a připoutat ji definitivně ke Spojeným státům. Můžete to nějak rozvést? Z čeho tak usuzujete?
Je zvláštní, že z americké strany máme různé výzvy, abychom byli solidární a pomáhali těm uprchlíkům a oni sami pro řešení toho problému a aby zmírnili následky své vlastní politiky nedělají nic. Moje podezření nemůže být samozřejmě úplně exaktně potvrzené, ale nicméně ve stále větší míře si myslím, že to, co Američané dělají, je v mnoha aspektech zaměřené na destabilizaci Evropské unie.
V čem konkrétně?
To se týká evropské měny, eura. To se týká situace ve východní Evropě a týká se to i Blízkého východu. My jsme těmto regionům na dosah. My na rozdíl od Spojených států nemáme ten filtr, kterým je Atlantický oceán.
Takže si myslíte, že i ty politické a vojenské intervence, které dělaly Spojené státy v severní Africe a na Blízkém východě, byly dělány i s tímto úmyslem?
Měly i tento aspekt. Samozřejmě to má více dimenzí, ale i tento aspekt to mělo.
Jak se díváte na argumenty, že máme přijímat uprchlíky, protože v době komunismu západní státy přijímaly emigranty z východního bloku včetně Československa?
To je právě stupidní představa. Když byl spor mezi Sovětským svazem a Spojenými státy, tak, když to řeknu obrazně, byl to spor uvnitř rodiny. To byly v podstatě země, které měly určité rysy společné. Vycházely ze západní civilizace, vycházely z evropské racionality. Takže takový spor byl sporem uvnitř rodiny. Takže když udělali Američané sázku na islamisty, tak to byl hluboký omyl. Islamisté nejsou součást rodiny, oni nesdílejí tytéž hodnoty a nevychází ze stejných principů jako my.
Když jste řekl, že řada věcí může být záměrem USA, tak se objevily informacee, nevím do jaké míry relevantní, že Spojené státy mohly určitým způsobem podporovat vznik Islámského státu, když podporovaly opozici proti Bašáru Asadovi, a že v tom může hrát roli i Saudská Arábie a tak dále…
Samozřejmě, že ano. To je věc, kterou lze dokumentovat. Je zajímavé, co řekl Putin. Tedy, že Rusko má důkazy, že Američané podporovali Čečence, neklid na Kavkaze a pokusy o vznik republiky Ičkeria.
Takže dle vás lze říci, že Spojené státy podporují islamisty, když se jim to hodí?
Ano. Ostatně Zbigniew Brzezinski už v osmdesátých letech mluvil o experimentu s takzvaným dynamickým náboženstvím.
Jaký je váš názor na myšlenku, že prý imigranté budou znamenat ekonomický přínos pro Evropu?
Naopak budou znamenat zátěž pro evropský sociální systém. Já to vidím tady v Belgii, kde je 20 procent nezaměstnaných v aglomeraci velkého Bruselu a většina z nezaměstnaných jsou lidé přistěhovaleckého původu.
A myšlenka multikulturalismu, že cizí kultury obohatí Evropu?
Není, čím by ji obohatily. Arabové byli ve středověku významnou kulturní silou až do 12. století. Jeden irácký emigrant, který žije ve Velké Británii, napsal vynikající knihu o době, kdy byla arabština jazykem vědy. Ale ta doba je dávno pryč. Za posledních 500 let je kulturní přínos muslimského světa rovný nule.
Také se objevuje názor, že máme přijmou kvóty na uprchlíky, abychom v rámci Evropské unie byli solidární se státy, které zasáhl tento problém…
Nevím, proč bychom to měli dělat. Myslím si, že daleko důležitější je, aby fungovaly dohody z Cotonou, pokud jde o Afriku. Tedy, aby tam byla stabilní situace a lidé nemuseli utíkat ze svých zemí a aby mohli žít spokojeně tam, kde se narodili. Ale bohužel dohody z Cotonou se neplní. Stejně tak se neplní ani barcelonská agenda, která měla být doplňkem integrace Evropské unie s tím, že by se stabilizoval celý ten region Středomoří. Barcelonská agenda spí, byla odsunuta, přestože ji Sarkozy ještě v době francouzského předsednictví akcentoval.
A jak ten problém řešit v okamžiku, kdy to hraniční státy Schengenu typu Itálie či Řecko nezvládají…
Musíme trvat na obraně hranic Evropské unie a naplnění readmisních dohod.
Pokud to ale ty země neplní? Ví se, že Italové propouští více než 60 procent uprchlíků z uprchlických táborů bez registrace a ti se volně pohybují po Evropě…
My jsme konfrontováni s tím, že se toho chopily mafiánské struktury a že to berou jako obrovský byznys. Tento obrovský byznys financuje Evropská unie pro ty kriminální struktury, které tam jsou.
Ale jak se má bránit národní stát, pokud Evropská unie selže?
Národní stát se musí bránit tím, že využije všechny prostředky, která má k dispozici. Obrana schengenských hranic je důležitá a je důležitá i podpora programu Frontex. Setkáváme se s tím, že v Evropském parlamentu je řada idiotů, kteří by nejradši Frontex zrušili. Naopak Frontex musí být posílen.
Takže řešením pro vás je postavit na moři hlídky a vracet imigranty zpátky…
Ano, vracet je zpátky.
Ale hovoří se o tom, že když Itálie a další státy nehájí hranice, tak je Schengen neudržitelný. Pokud se vám protrhne vnější hráz, musíte si udělat vlastní hráz u své země, aby vlna nedorazila k vám…
Je nutné udělat reformu Schengenu tak, aby byl efektivní.
Jak se díváte na iniciativu maďarského premiéra Viktora Orbána, že chce na hranicích Schengenu stavět plot, aby nebyly hranice ilegálně překračovány?
Ploty jim nepomůžou. Já nevím, jestli jste viděl třeba záběry ze španělské Ceuty. Víte, kde je Ceuta?
Ano, vím i viděl…
To je město v severní Africe patřící Španělsku. Tam je zeď a tu imigranté, kteří se chtějí dostat z Maroka do Evropy, vzali útokem.
Tedy podstatné je to, aby byly připraveny bezpečnostní struktury, které budou schopny zakročit. V každém případě se ale ukazuje, že multikulturalismus jako politická strategie totálně selhal.
Též se objevují informace, že uprchlíci šíří různé nemoci, například se mezi nimi šíří svrab. Tak jestli zde není riziko šíření nemocí?
Ano, ta informace ohledně svrabu je přesná. Je to riziko. My bychom ale neměli zůstat pasivní obětí. Měli bychom se ptát po těch, kteří to zavinili. Vytvořit třeba i seznamy těch, kteří stáli u počátku té krize. Včetně amerických politiků. A volat je k mezinárodně-právní odpovědnosti. Třeba je i zažalovat před příslušnými mezinárodními orgány.
Myslíte si, že Evropská unie je schopna se nějakým způsobem postavit proti Spojeným státům?
Je potřeba vytvořit tlak na to, aby přestala být jenom pasivní obětí.
A vidíte někoho, kdo by ten tlak z hlediska politické konstelace v Evropském parlamentu, Evropské radě či Evropské komisi vytvořil?
Tuto roli musí hrát evropská radikální levice.
A vidíte tam ten tlak?
Zatím ne, ale je to jedním z úkolů do nejbližší budoucnosti.
Jaký je váš odhad, zda Evropská rada schválí kvóty na imigranty?
To je záležitost, která je poměrně složitá. Evropská komise to navrhuje na základě článku 78 Smlouvy o fungování Evropské unie. Tam mají reprezentace národních států obrovskou odpovědnost. Bohužel Česká republika má momentálně jednu z nejslabších reprezentací, jaká tu kdy byla.
A ten výsledek odhadujete jak?
Myslím si, že to narazí. Ten systém kvót nebude přijatelný pro řadu zemí. Například pro Británii, která je ohrožená možná nejvíc.
Líbil se vám článek? Pošlete ho dál