V pátek 6. března turecká armáda přes hlavy migrantů zaútočila na řecké obránce granáty se slzným plynem. Turci se snaží prorazit řeckou obranu vojenskými prostředky, aby migrantům otevřeli cestu do EU.

Řecko požádalo EU oficiální cestou o pomoc. Policejní posily k obraně hranic však poslalo jen Rakousko, Maďarsko a Polsko. Německo a další západní země jen opět otravují s rozdělováním migrantů, které chtějí přijmout.

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Turecká armáda a bezpečnostní složky svezly na hranice s Řeckem téměř 200 tisíc migrantů, podle slov ministra obrany Soylu, které chce turecký prezident Recep Erdogan (AKP) protlačit do EU. Řecká vláda proti nim vyslala speciální policejní jednotky, které se spolu s pohraničníky snaží migrantům zabránit v nelegálním překročení řecko- turecké hranice.

Orgány EU nadále pouze tlachají. Vedení EP se situací na řecko-turecké hranici nechce zabývat. Podle předsednictva Europarlamentu je důležitější globální oteplování, uhlíková neutralita, evropská recyklační strategie apod. Pěkně situaci shrnuje přiložený článek.

MUDr. Ivan David

Další data ZDE

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.