Rádi cestujete? Lákají vás exotické země a nová dobrodružství? Hledáte v dalekých zemích neobyčejné suvenýry?
Cesta do Indie, Tibetu, Botswany, Zambie, Tanzánie či Keni, je skutečně možností ocitnout se v doposud nepoznaném a okouzlujícím světě, v němž se na každém kroku dají koupit tajuplné amulety, lektvary nebo talismany. Buďte však při nákupu těchto barevných hloupostí opatrní, protože za sebou mohou mít pohnutý příběh.

[wp_ad_camp_2]

Nebezpečné ikony z Afriky
Mnohé magické talismany nabité vůlí místních čarodějů žijí dál svým tajuplným životem i poté, co splnily svůj účel. Poté se ocitnou na místním trhu jako suvenýry a trpělivě vyčkávají na nového majitele. Mějte na paměti, že mít doma magické symboly neznámých kultů je velmi nebezpečné. Koupíte na pohled neškodný exotický suvenýr, můžete však být vtaženi do života magického předmětu. V podstatě každá taková africká figurka není nic jiného, než podobizna konkrétního zemřelého člověka.

Podle místních šamanů nekajícné duše bloudí světem a páchají zlo tak dlouho, dokud nenaleznou zpodobnění svého bývalého těla. Když ho najdou, usadí se v něm a konečně se uklidní. To je důvod, proč je místním zvykem figurky milovaných příbuzných mít doma, ale podoby nepřátel dostat co možná nejdál od domova. A jeden z takových jednoduchých způsobů je, prodat je zahraničním – nic netušícím – turistům.

Pokračování článku: Rizikové cizokrajné suvenýry, které byste rozhodně neměli kupovat

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.