Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui
  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

  Mariňáci vytlačují FEMA z ostrova Maui

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa
  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

  Generál Milley pláče; a že prý stále pracuje pro prezidenta Trumpa

 • „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO
  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

  „Královna mRNA vakcín“ oběšena v GITMO

Související zprávy

 • Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku
  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

  Európa utrpela vo vojne s Ruskom drvivú porážku

 • USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země
  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

  USA doporučily Zelenskému, aby odstoupil a uprchl ze země

 • Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách
  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

  Proamerické sily na Slovensku sú krok od drvivej porážky v parlamentných voľbách

 • Zprávy ze dne 24.9.2023
  Zprávy ze dne 24.9.2023

  Zprávy ze dne 24.9.2023

Rozhodnutí Prahy 6 o odstranění pomníku maršála Koněva se opírá o znalecký posudek americké lobbistické skupiny

VIDEO: Rozhodnutí Prahy 6 o odstranění pomníku maršála Koněva se opírá o znalecký posudek americké advokátní skupiny, která je ve Washingtonu registrována jako lobbistická skupina a v minulosti sponzorovala volební kampaně Hillary Clinton a Baracka Obamy! Squire Patton Boggs předložil radnici Prahy 6 znalecký posudek, který je v rozporu s realitou, ale to nebránilo radnici se o tento nevyžádaný dokument opřít a rozhodovat podle něho! Exkluzivní video přímo z projevu starosty Ondřeje Koláře!

 

[wp_ad_camp_2]

 

Redakce Aeronetu jako první v České republice rozkryla pozadí včerejšího rozhodnutí radnice Prahy 6 o odstranění pomníku osvoboditele a maršála Sovětského svazu Ivana Stěpanoviče Koněva. Velké poděkování patří panu Martinu Mojmírovi, který nám do redakce zaslal exkluzivní video z radnice Prahy 6 a z jejího včerejšího jednání. Toto video je zásadní, protože hned v úvodu se dozvíte, že radnice Prahy 6 se rozhdovala na základě nevyžádaného právního posudku, který si prý radnice neobjednala, ale iniciativně prý posudek vypracoval jeden z občanů Prahy 6, který je současně šéfem i jedné právnické kanceláře. O tento kus papíru se radnice opřela, a to v čele se starostou za TOP 09, Ondřejem Kolářem.

Jirka Černohorský před radnicí Prahy 6 na demonstraci, 12. září 2019.

Právní studii radnici opatřila zvláštním a cizím jménem pojmenovaná pražská advokátní kancelář Squire Patton Boggs. Iniciativním autorem posudku pro radnici Prahy 6 je šéf této advokátní kanceláře, pan Radek Janeček [1]. Podle Ondřeje Koláře je obyvatelem Prahy 6 a z vlastní iniciativy a zdarma posudek vypracoval. Od kdy advokáti pracují zadarmo? Tento posudek mj. uvádí, že socha maršála Koněva není válečným pomníkem, ani hrobem, který by byl pod ochranou česko-ruské smlouvy o ochraně památníků a válečných hrobů, která byla podepsána za Jelcinovy vlády v roce 1993. V úvodním videu uslyšíte nejen starostu Prahy 6, ale i poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka. Jenže, pražská pobočka americké advokátní kanceláře zaměstnává opravdu známé tváře. No řekněte, kdo by asi tak další mohl být v této firmě poradcem, kromě pana Janečka?

 

[wp_ad_camp_2]

 

Hádejte, kdo dělá poradce v americké advokátní kanceláři Squire Patton Boggs? Tatínek starosty Prahy 6!
Otec starosty Prahy 6 je poradcem Squire Patton Boggs.

Pokud si začnete prohlížet stránky americké advokátní kanceláře Squire Patton Boggs, určitě vás překvapí, že jedním z poradců [2] (advisors) této kanceláře je otec starosty Prahy 6, Petr Kolář, bývalý český velvyslanec v USA, který rovněž radí Jakubovi Jandovi v Evropských hodnotách. Takže, americká advokátní kancelář s pobočkou v Praze, ve které čirou náhodou dělá poradce tatínek starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře, poskytne zdarma Praze 6 opravdu nezávislý posudek na sochu sovětského maršála Koněva. To prostě nevymyslíš, to je možné jenom v Česku!

 

[wp_ad_camp_2]

 

Socha sovětského maršála Koněva patří magistrátu hlavního města Prahy, nikoliv městské části Prahy 6

Tento posudek je naprosto chybný, protože smlouva výslovně uvádí, že Česká republika bude ochraňovat pomníky a válečné hroby vojáků Rudé armády a pamětní místa, která připomínají jejich hrdinství. Není podstatné, že socha maršála byla na Praze 6 postavena až v roce 1980, to je irelevantní. Navíc se ukazuje, že pomník nepatří Praze 6, ale magistrátu hl. m. Prahy, takže Praha 6 vůbec nemá právo nakládat s pomníkem. Jenže, to není to hlavní. Katastr nemovitostí navíc jasně prokazuje, že pomník se nachází v památkové zóně, kde není možné bez povolení památkářů odstraňovat sochy.

Neustále mi vrtalo hlavou, proč se v celé věci angažuje advokátní kancelář s takovýmto americkým jménem. Zvedl jsem proto telefon a obvolal pár čísel v USA a nestačil jsem se divit. Squire Patton Boggs pana Janečka v Praze je pouze jedna z mnoha národních poboček, protože Squire Patton Boggs je americká advokátní a hlavně lobbistická organizace s licencí americké vlády pro provoz lobbingu a poradenství politickým orgánům a subjektům. Historie této advokátní organizace z Washingtonu je neuvěřitelná, takže si probereme hlavní obrysy toho, kdo ve skutečnosti v zákulisí na Praze 6 rozhoduje o pomníku sovětského maršála. Nejsou to čeští občané, ale americký Deep State a jejich čeští partneři na radnicích v Praze a v advokátních kancelářích. Co se nám podařilo zjistit, to je opravdu neuvěřitelné.

 

[wp_ad_camp_2]

 

“U blbejch na dvorku nebo u vylízanejch na radnici?” Starosta se opřel o posudek, který zdarma vypracoval šéf české pobočky americké nadnárodní lobbingové organizace

Advokátní kancelář Squire Patton Boggs vznikla v roce 2014 sloučením dvou washingtonských lobbistických kanceláří Patton Boggs LLP a Squire Sanders s cílem spojení obou subjektů do jednoho pod názvem Squire Patton Boggs [3]. Vzniklá společnost už v roce 2015 ulovila zakázku a objednávku na mamutí lobbistické služby pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, který potřeboval ve Washingtonu lobbing ve prospěch svých leteckých úderů proti americkým spojencům v Sýrii, proti Kurdům. Squire Patton Boggs lobboval u amerických zákonodárců, aby nebránili tureckým letadlům v bombardování kurdských pozic na severu Sýrie, kde Kurdové bojovali proti Islámskému státu. Na tuto špinavou lobbistickou práci si ve Washingotnu turecká vláda objednala právě Squire Patton Boggs [4].

V roce 2015 zemřel jeden ze zakladatelů lobbistické skupiny Tommy Boggs, který ve Washingtonu loboval jak mezi Demokraty, tak i mezi Republikány [5]. V roce 2018 byla advokátní a lobbistická skupina najata Saúdskou Arábií, aby lobovala ve Washingtonu za prodej amerických zbraní do Saúdské Arábie, protože Izrael blokoval přes své lobbisty prodej některých amerických zbraňových systémů do Saúdské Arábie a Squire Patton Boggs měl ve Washingtonu v okolí Donalda Trumpa tento problém vyřešit [6].

 

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Jenže, pokud půjdeme o dva roky dříve, najdeme Squire Patton Boggs mezi největšími dárci americké kandidátky na prezidenta Hillary Clinton. V roce 2016 dostala od advokátní kanceláře $311,976 a např. o 4 roky dříve Barack Obama dostal od Squire Patton Boggs $288,759 na svoji kampaň [7]. A to není všechno. Pokud se podíváte na české stránky advokátní kanceláře, které jsou v angličtině, tak se dozvíte, že ve skutečnosti pražská pobočka je přidruženou pobočku americké mateřské firmy v USA [8].

Kdo je to Squire Patton Boggs? Překlad z mateřského webu

Squire Patton Boggs je kolektivní obchodní název pro mezinárodní právní praxi, jejíž praktikující subjekty jsou samostatné a odlišné právnické firmy a další subjekty. 

Squire Patton Boggs International Association (Swiss Verein) sám neposkytuje, přímo ani nepřímo, žádné právní nebo jiné klientské služby. Tyto služby poskytují výhradně její členové, Squire Patton Boggs (US) LLP a Squire Patton Boggs (UK) LLP, a jejich příslušné dceřiné a přidružené subjekty uvedené níže. Jakýkoli odkaz na Squire Patton Boggs se považuje za odkaz na jeden nebo více takových subjektů a nikoli na samotnou globální právní praxi.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Použití „Squire Patton Boggs“ jako obchodního nebo obchodního názvu nebo značky všemi nebo některými z těchto subjektů neznamená, že mezinárodní asociace Squire Patton Boggs se zabývá poskytováním právních nebo jiných služeb.

Praktikujícími subjekty v Squire Patton Boggs jsou: 

Squire Patton Boggs (US) LLP je společnost s ručením omezeným organizovaná podle zákonů státu Ohio, USA. Squire Patton Boggs (UK) LLP je společnost s ručením omezeným registrovaná v Anglii a Walesu s číslem OC 335584 schváleným a regulovaným regulačním úřadem pro právní zástupce. Seznam členů a jejich profesní kvalifikace je otevřen k nahlédnutí na 7 Devonshire Square, London, EC2M 4YH.

Squire Patton Boggs (US) LLP a jeho přidružené podniky zahrnují Squire Patton Boggs (US) LLP, Squire Patton Boggs MNP, mnohonárodní partnerství zahraničních právníků a právních zástupců, autorizované a regulované regulačním úřadem pro právní zastoupení se sídlem na Devonshire Square, London EC2M 4YH, Velká Británie; Squire Patton Boggs sro; Squire Sanders Euro Holdings SPRL; Wilkinson European Community Jurist Office; Squire Patton Boggs, hongkonské všeobecné partnerství; Panoš Patton Boggs Moscow LLC; Squire Patton Boggs sro, advokátní kancelář; Squire Sanders International (DR) Limited; Squire Sanders Corporate Services Limited; Squire Patton Boggs Singapore LLP; Panoš Patton Boggs Swiecicki Krzesniak sp.k .; Breaux Lott Leadership Group LLC; a Squire Patton Boggs (MEA) LLP.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Squire Patton Boggs (UK) LLP a jeho přidružené podniky zahrnují Squire Patton Boggs (UK) LLP; Squire Patton Boggs (AU), partnerství organizované podle australských zákonů, jejichž hlavní sídlo je na úrovni 17, Aurora Place, 88 Phillip Street, Sydney NSW 2000, Austrálie; Haussmann Associés SELARL, zapsaný ve Francii pod číslem 401 894 597, jehož adresa je 4 Avenue Velasquez, 75008 Paříž; Devonshire Trustees Limited (č. 02400411), Farringdon Management Company (č. 01926993), Squire Patton Boggs Secretarial Services Limited (č. 02911328), Trustee Corporation Limited (č. 02038884) a Tisíce mužů (Richard Burns Charitable Trust) ( 1064028), z nichž každý je registrován v Anglii a Walesu se sídlem v Rutland House, 148 Edmund Street, Birmingham B3 2JR; Hammond Suddards Trustees Limited (č. 02638982) registrovaná v Anglii a Walesu se sídlem 2 Park Lane, Leeds, LS3 1ES;

Squire Patton Boggs MENA LLP (č. OC 377418, komanditní společnost), Squire Patton Boggs (Austrálie) LLP (č. OC 426969, komanditní společnost), Devonshire Promotions Limited (č. 03447393), Squire Patton Boggs Director Limited (Č. ​​02806502), Squire Patton Boggs Secretaries Limited (č. 02806507) a Squire Patton Boggs Park Lane Limited, z nichž každá je registrována v Anglii a Walesu se sídlem 7 Devonshire Square, Londýn EC2M 4YH; a Trinity Park Trustees Limited (č. 02633779), registrované v Anglii a Walesu se sídlem Trinity Court, 16 John Dalton Street, Manchester, M60 8HS. Squire Patton Boggs MENA LLP (č. OC 377418, komanditní společnost),

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Squire Patton Boggs (Austrálie) LLP (č. OC 426969, komanditní společnost), Devonshire Promotions Limited (č. 03447393), Squire Patton Boggs Director Limited (Č. ​​02806502), Squire Patton Boggs Secretaries Limited (č. 02806507) a Squire Patton Boggs Park Lane Limited, z nichž každá je registrována v Anglii a Walesu se sídlem 7 Devonshire Square, Londýn EC2M 4YH; a Trinity Park Trustees Limited (č. 02633779), registrované v Anglii a Walesu se sídlem Trinity Court, 16 John Dalton Street, Manchester, M60 8HS.

Squire Patton Boggs MENA LLP (č. OC 377418, komanditní společnost), Squire Patton Boggs (Austrálie) LLP (č. OC 426969, komanditní společnost), Devonshire Promotions Limited (č. 03447393), Squire Patton Boggs Director Limited (Č. ​​02806502), Squire Patton Boggs Secretaries Limited (č. 02806507) a Squire Patton Boggs Park Lane Limited, z nichž každá je registrována v Anglii a Walesu se sídlem 7 Devonshire Square, Londýn EC2M 4YH; a Trinity Park Trustees Limited (č. 02633779), registrované v Anglii a Walesu se sídlem Trinity Court, 16 John Dalton Street, Manchester, M60 8HS. Squire Patton Boggs Director Limited (č. 02806502).

Squire Patton Boggs Secretaries Limited (č. 02806507) a Squire Patton Boggs Park Lane Limited, z nichž každý je registrován v Anglii a Walesu se sídlem 7 Devonshire Square, Londýn EC2M 4YH ; a Trinity Park Trustees Limited (č. 02633779), registrované v Anglii a Walesu se sídlem Trinity Court, 16 John Dalton Street, Manchester, M60 8HS. Squire Patton Boggs Director Limited (č. 02806502), Squire Patton Boggs Secretaries Limited (č. 02806507) a Squire Patton Boggs Park Lane Limited, z nichž každý je registrován v Anglii a Walesu se sídlem 7 Devonshire Square, Londýn EC2M 4YH ; a Trinity Park Trustees Limited (č. 02633779), registrované v Anglii a Walesu se sídlem Trinity Court, 16 John Dalton Street, Manchester, M60 8HS.

Originál tohoto seznamu najdete zde.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Už je to tady, po 30 letech od revoluce rozhodují v Česku o pomnících sovětských maršálů americké advokátní a lobbingové firmy

Takže, dámy a pánové, jak sami vidíte, o pomníku sovětského maršála na Praze 6 rozhoduje americká nadnárodní advokátní a lobbistická skupina, která operuje v desítkách zemích, ovšem pod křídly americké mateřské společnosti. Pokud si pustíte úvodní video a na něm slyšíte od starosty Prahy 6 slova, že má v ruce znalecký posudek, který si ovšem radnice nevyžádala, a který prý dobrovolně a zdarma vypracoval český zástupce a jednatel národní přidružené pobočky americké advokátní a lobbistické skupiny z Washingtonu, tak si můžete domyslet, že nežijeme v normální zemi, ale doslova jako v Protektorátu.

Ten ovšem nemá hákové kříže, ale hvězdy a pruhy. Překvapuje mně, že si nikdo z českých novinářů neudělal due diligence advokátní kanceláře, o jejíž posudek se opírá starosta Prahy 6. Zjevně tak alternativa a jmenovitě Aeronet musí dělat všechno za mainstream. Odsunutí sochy maršála Koněva se tak opírá o posudky vyhotovené zdarma od přidružené české pobočky nadnárodní americké lobbingové firmy.

Zdroj: AENews

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
9 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře