Umíš kromě aury existujících osob nakreslit i jiné, méně konkrétní věci nebo děje? Kdybych se třeba zeptala, jak na člověka působí metoda RUŠ, nebo kineziologie, dokázala bys nakreslit čistý princip? I když jsou podobné metody a jejich výsledky hodně o lidech, kteří to dělají? A kdybych se zeptala, jakou auru má konkrétní strom, nebo jakou energii má konkrétní dům, nebo jak vypadá aura mého morčete a měla bych i fotku, nakreslila by ruka něco?

[wp_ad_camp_2]

Ano, kresba se naladí na cokoliv a teoreticky bych byla schopna zachytit princip metody, auru zvířátka, rostliny, budovy… Upřímně jsem zvíře či strom nikdy ještě nekreslila. Zrovna vedle mě na židli přede kocour, mohla bych to zkusit 🙂
Měla jsem požadavky zatím skoro vždy jen na lidské aury…

U jednotlivých metod léčení je možné, že pravda je obojí. Některé metody mohou být skvěle účinné v rukou dobrých terapeutů (a ano, dle mých zkušeností záleží totálně na kvalitě terapeuta), jiné metody jsou samy o sobě pochybné, ne-li zhoubné. Je zajímavé, že podle mých kreseb se i přes pochybnou metodu může dobrý terapeut vypracovat na vyšší level. Například přenos reiki mi vykazoval neharmonické a omezené proudění energie, ale PŘESTO kvalitní člověk zasvěcený do tohoto systému, může díky síle ve své duši přesáhnout tento systém a změnit kvalitu proudění na skutečně léčivý proud čisté energie z kosmu. Pak tato metoda, i když nevhodná, zaktivuje v jeho duši podvědomou vzpomínku na jeho schopnosti a prokáže mu „medvědí službu“. Jinými slovy: Dobrý terapeut dokáže přes nekvalitní nástroj zaktivovat své nadání. Setkala jsem se s lidmi, kteří pracovali s metodami, které mi nesedí, a měli naprosto příšerné učitele, ale sami byli tak čistí, dobří a nadaní, že pod jejich rukama se pseudo léčebné systémy měnily na skutečně účinné. Člověk má nesmírnou sílu, pokud je v něm hodně dobrého.

Osobně však zastávám přirozený, nenásilný přístup. Kupování si schopností je zhoubné a nefunkční, je tolik lidí, kterým násilná snaha o předčasný rozvoj vzala rozum a zdraví. Síly kosmu jsou zde pro nás, nepotřebujeme si je kupovat, to ani není možné. Potřebujeme se jen naučit, jak je v dobrém používat pro sebe a pro druhé. Lidem ale chybí trpělivost a přirozený proces považují za nudný. Touží být „přes noc“ superhrdinové, co jedním pohledem uzdraví celý dav a absolutně netuší, jak ohromnou odpovědnost a práci takové poslání ve skutečnosti obnáší.

Z tvé odpovědi mi jde úplně mráz po zádech, kolik moudrosti a pravdy v ní je. Je to i vysvětlení, proč mívají lidé s jednou věcí (v rukách různých lidí) rozdílné zkušenosti. Podobně je to i s náboženstvím, znám osobně lidi, pro které byl například kostel začátek jejich vlastní duchovní cesty. Postupně to přerostli, začali nad tím přemýšlet a když jim byl už kostel malý a nedával jim odpovědi na otázky, vydali se na samostatnou cestu a dostali se ke skvělým věcem.

[wp_ad_camp_2]

Když děláš automatickou kresbu, je to vyloženě o tom být myšlenkově neutrální a prostě kreslit, nebo ti přicházejí zároveň s pohybem ruky data i jinou cestou?
Stává se, že když se člověk napojí na ten správný proud, mohou odpovědi začít přicházet i prostřednictvím jiných smyslů. Může to být mentální obraz, myšlenka, věta kterou někdo neviditelný pošeptá do ucha, vnuknutí, intuitivní dobrý nebo špatný pocit. Stává se ti něco podobného? Máš intuici v tom, komu máš a komu nemáš dělat kresbu? Máš u toho pocity brnění, tlak na čele, slyšíš zvláštní šum, nebo něco podobného?

V mém případě je podmínkou neutralita. Jiný kreslíř může mít rozdílné pocity a potřeby, ale já podávám nejlepší výkon ve stavu naprosté nezaujatosti. Možná proto jsem narozená ve znamení Vah, které vyžadují pro objektivní výsledek dokonalou nestrannost. 🙂

Pokračování zde: Aluška.org – Rozhovor o automatické kresbě 3.díl: Člověk má nesmírnou sílu, pokud je v něm hodně dobrého

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.