Hledejte na tadesco.org

Archiv

Nejnovější zprávy

 • Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin
  Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin

  Vedení v Kyjevě se „úplně zbláznilo“, řekl Putin

 • Od netrpělivosti ke klidnému očekávání
  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

  Od netrpělivosti ke klidnému očekávání

 • Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem
  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

  Melania si přeje, aby se Tucker Carlson stal v roce 2024 Trumpovým viceprezidentem

 • Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování
  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

  Novozélandskému whistleblowerovi hrozí 7 let vězení za odhalení masových úmrtí na očkování

Související zprávy

Rozklad ,,záložáků“: Marek Obrtel smutně popsal Veselovskému, co se stalo

…..a tak se ptám, co bude s naší zemí, ponechá se přistěhovalcům????? Nebo budeme muset počkat na armádu z východu či Blanických rytířů. Lidé si pravděpodobně nebudou umět poradit se zločinci z ISIS!!!! No, celá situace se začíná vyvíjet tím nesprávným směrem…..
08:54

Bývalý vojenský lékař Marek Obrtel rezignoval na post velitele iniciativy Českoslovenští vojáci v záloze. Obrtel to uvedl v rozhovoru s Martinem Veselovským v internetové televizi DVTV. Obrtel své rozhodnutí vysvětlil tím, že po odvysílání reportáže České televize, v níž se jeden z členů iniciativy nešťastně vyjádřil, došlo k řadě takových událostí, které jej nakonec k rezignaci přiměly.

Foto: Hans Štembera
Popisek: Marek Obrtel

Zmíněná reportáž byla odvysílána v rámci pořadu Reportéři ČT. Vyzněla v neprospěch Československých vojáků v záloze. To by prý ale ani tak nevadilo. „To jsme jaksi očekávali. Došlo k pochybení jednoho našeho člena, který se nehezky vyjádřil…“ vysvětlil Obrtel.Podle Veselovského se jednalo o muže, který v reportáži ČT říká, že za určitých okolností by bylo třeba střílet ve Strakově akademii, tedy na Úřadu vlády. „Vím, co chtěl říct. Ale protože to podal tak, jak to podal, vrhlo to stín na celou iniciativu v tom smyslu, že jsme pak začali být považováni za extremistickou skupinu,“ posteskl si Obrtel.

Celé video je ZDEPodle něj chtěl člen spolku zřejmě říct to, že Českoslovenští vojáci v záloze se v programovém prohlášení odkazovali na citát Ernsta Hemingwaye. „V něm se neříká nic o střelbě ve Strakově akademii, ale o tom, že politik, který žene zemi do války, by měl být lidem zahuben první den války,“ vysvětlil Obrtel.

Vyjádření našeho člena v televizní reportáži vyvolalo v iniciativě neklid

Nešťastné vyjádření zmíněného člena iniciativy v televizní reportáži bylo prý prvním momentem, který celou iniciativu nasměroval určitým směrem. Vyjádření vneslo do iniciativy určitý neklid. „Pochopitelně jsme se stali terčem mediálních útoků. Iniciativa začala být chápána jako radikální spolek,“ osvětlil Obrtel s tím, že po odvysílání reportáže se autor výroku stal slabým článkem. „Došlo k určitým nátlakům na něj a ke změně jeho postoje. Došlo k rozkolu v jihočeské frakci tak, že polovina začala zastávat názorů autora kontroverzního výroku. To byl v podstatě názor, že by se zařadili do systému. Pak došlo k tomu, že dohodnuté body se přestaly významnou skupinou dodržovat. To znamená, že určitá skupina lidí, která pojala určitý pocit strachu a nechtěli to přiznat navenek, začala kličkovat a hledat únikové východy z té situace. Čili nedržela se jednota, jednotný postoj dostal vážné trhliny,“ popsal Obrtel následný vývoj.

Iniciativě moc nepomohla ani její účast na akci, jíž se na Albertově 17. listopadu účastnil prezident Miloš Zeman a jíž vyjádřili Českoslovenští vojáci v záloze podporu. „Českoslovenští vojáci v záloze odešli z akce pochodovým krokem, řada lidí si prý při tom vzpomněla na Lidové milice (za časů ČSSR to bývala ozbrojená složka vládnoucí strany KSČ, pozn. PL). A už samotný fakt, že si na to někdo vzpomene, je alarmující,“ řekl Obrtel s tím, že podle jeho názoru šlo o soustředěný tlak na celou iniciativu.

Menší část Československých vojáků v záloze funguje dál

Část iniciativy funguje dál pod stejným názvem. Z původních asi 500 členů jde o přibližně 200 lidí. Odmítl, že by iniciativa spolupracovala s extremistickou stranou Národní demokracie. Na námitku Veselovského, že jeden z jejích členů byl členem Národní demokracie, Obrtel uvedl, že členové iniciativy jsou v různých stranách, řada z nich je například v TOP 09.

Obrtel přiznal, že jeho cílem bylo vytvořit domobranu. To prý znamená, aby se stali registrovanou organizací, která by se podílela na vzniku domobrany v Česku a její vznik dokázala obhájit a začlenit do státního systému s pevnými podmínkami.

Domobrana by měla široké spektrum úkolů. „V Evropě došlo ke změně bezpečnostních podmínek. Současný systém je naprosto nedostačující,“ vysvětlil Obrtel, proč by bylo nutné zřídit domobranu. A dodal: „Jako záchranář vím, že každý okres, jakýkoliv v této zemi, je chráněn jen dvěma policejními hlídkami. Když nahlásím dopravní nehodu či trestnou činnost ve vzdálenosti třicet kilometrů, tak vím s jistotou, že mám hodinu čas udělat cokoliv.“

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozklad-zalozaku-Marek-Obrtel-smutne-popsal-Veselovskemu-co-se-stalo-412234

Líbil se vám článek? Pošlete ho dál
4 Komentáře
Řadit dle: nejnovější
Řadit dle: nejstarší Řadit dle: počtu reakci
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře