Ruský ministr financí uvedl, že ministerstvo financí navrhuje oživit v Rusku myšlenku limitovaných hotovostních transakcí ve snaze omezit stínovou ekonomiku.

US dollars and rubles inside a currency exchange office of a Sberbank

Moskva (Sputnik) – Ruský ministr financí navrhuje oživit v Rusku myšlenku limitovaných hotovostních transakcí za účelem omezení stínové ekonomiky, uvedl v sobotu ministr financí Anton Siluanov.
.
Možná bychom měli uvažovat o omezení hotovostních transakcí. Mnoho zemí se vydalo touto cestou…Jeví  jako správná, jelikož se jedná o element redukující stínovou ekonomiku. Tento nástroj může nabídnout příležitost ke zvýšení daní a možnost učinit naše hospodářství transparentnějším,“ řekl Siluanov na sjezdu strany Jednotné Rusko.

Zavedení nových pravidel by se mělo provést postupně, aby se zabránilo jakýmkoliv nepříjemnostem, zejména v těch ruských obcích a regionech, které nemají infrastrukturu pro bezhotovostní operace, dodal ministr.

Ruská centrální banka a ministerstvo financí začali projednávat vyhlídky limitace hotovostních transakcí již v roce 2012. Návrh zákona na omezení hotovosti byl představen ruskému parlamentu, avšak nebyl přijat vzhledem ke zhoršení hospodářské situace v Rusku.

Ruská ekonomika v roce 2014 utrpěla úpadek, rubl ztratil okolo 50 procent své hodnoty vůči americkému dolaru kvůli nízkým cenám ropy a ekonomickým sankcím, které na zemi uvalil Západ.

přeložila: raja

zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.