…..situace ve světě začíná být velice vážná….

23:54

 - Ruský prezident Vladimir Putin se obrátil na Federální shromáždění

3.12.2015

 

 • 11:06

  Vladimir Putin ukončil svůj projev slovy „Společně docela určitě dosáhneme úspěchu“

   

 • 11:03

  Prezident požaduje zvýšení úrovně vzdělání školáků a vytváření nových míst ve školách, na opravu škol se vydává až 50 miliard rublů

 • 11:02

  Putin: Nehledě na nejednoduché okolnosti, RF vítá zahraniční investory

  „Máme zájem o rozsáhlou věcnou spolupráci se zahraničními partnery. Vítáme investory, kteří jsou zaměřeni na dlouhodobou činnost na našem trhu, dokonce bez ohledu na běžné, nikoli vždy jednoduché okolnosti. Vysoce si vážíme jejich dobrého vztahu k naší zemi, k výhodám, jež tu spatřují pro rozvoj svého podnikání,“ prohlásil prezident.

 • 10:58

  Putin se vyslovil k systému zdravotnictví a pojištění v Rusku

  Prodlužování života je hlavním úspěchem ve sféře zdravotnictví, řekl prezident.

 • 10:56

  Prezident navrhl zahájení konslutací o založení ekonomického partnerství ŠOS, EAES a ASEAN

 • 10:54

  Putin: Rusko se může stát jedním z největších světových dodavatelů ekologicky čistých potravin

  „Nejen že se můžeme sami uživit s přihlédnutím k rozsahu naší půdy a vodních zdrojů – Rusko se může stát jedním z největších světových dodavatelů zdravých, ekologicky čistých a kvalitních potravin, o nichž se už dávno u některých západních výrobců nedá mluvit, tím spíš, že poptávka po takové produkci se na globálním trhu neustále zvyšuje“, řekl Putin.

 • 10:47

  Putin vyzval, aby byl do roku 2020 ruský trh zcela zabezpečen vlastními potravinami

 • 10:46

  Putin: Byznys nespěchá s vracením kapitálů do Ruska v rámci amnestie, což znamená, že je to procedura složitá a záruky jsou nedostatečné

 • 10:45

  Putin: Předvolební konkurence v RF musí být čestná a průhledná

  „Předvolební konkurence musí být čestná a průhledná, probíhat v rámci zákona, s úctou k voličům, přitom je třeba zajistit bezpodmínečnou veřejnou důvěru vůči výsledkům voleb, jejich pevnou legitimitu,“ prohlásil Putin.

 • 10:35

  Putin: Rusko si nemůže dovolit být zranitelné

  Ruský prezident Vladimir Putin ve svém poselství Federálnímu shromáždění prohlásil, že Rusko si nemůže dovolit být zranitelné. „Můžeme a jsme povinni zařadit se mezi lídry“, řekl ruský prezident.

 • 10:25

  Putin: Situace v ruské ekonomice je složitá, nikoli však kritická, pozorujeme kladné tendence

 • 10:23

  Putin: Rusko musí být připraveno na to, že nízké ceny ropy a omezení zvenčí budou trvat dlouho

 • 10:21

  Putin: Alláh se rozhodl, že turecké úřady potrestá tím, že je připravil o rozum

  „Zřejmě pouze Alláh ví, proč to udělali<…> Alláh se zřejmě rozhodl potrestat turecké úřady tím, že je připravil o rozum“, řekl Putin.

  Recep Tayyip Erdoğan

  Putin: Alláh se rozhodl, že turecké úřady potrestá tím, že je připravil o rozum

  10:26 03.12.2015

  Alláh se rozhodl, že turecké úřady potrestá tím, že je připravil o rozum, prohlásil prezident RF Vladimir Putin ve svém každoročním poselství Federálnímu shromáždění.

  ČÍST DÁL

 • 10:18

  Putin: Rusko nebude harašit zbraněmi, ať si ale turecké úřady nemyslí, že zaplatí za vraždu ruských vojáků nějakými rajčaty

  „Nedočkají se od nás nervózní, hysterické, nebezpečné pro nás samotné a pro celý svět reakce…Tohle se nestane. Základem našich akcí bude především odpovědnost vůči vlastní zemi a vlastnímu lidu,“ řekl prezident.

  „Avšak myslí-li si někdo, že po tom, co spáchali podlý válečný zločin, vraždu našich lidí, vyváznou z toho rajčaty nebo jistými omezeními v stavební či jiných sférách, pak se hluboce mýlí. Nejednou ještě jim připomeneme to, co provedli. A ještě nejednou si budou litovat toho, co spáchali. Přitom víme, co je třeba dělat,“ prohlásil prezident.

  „Turecký lid je ale dobrý, pracovitý a talentovaný. V Turecku máme mnoho dlouholetých a spolehlivých přátel. A musím zdůraznit: Je třeba, aby věděli, že neděláme rovnítko mezi nimi a částí dnešní vládnoucí elity, která je bezprostředně zodpovědná za smrt našich vojáků v Sýrii“, řekl.

 • 10:14

  Putin: Víme, kdo si v Turecku vydělává peníze z uloupené ropy a verbuje žoldáky

  „Víme například, kdo si v Turecku nacpává kapsy a umožňuje i teroristům, aby vydělávali na prodeji ropy ukradené v Sýrii. Právě z těchto peněz bandité verbují žoldáky, kupují zbraně, organizují strašlivé teroristické činy, zaměřené proti našim občanům, proti občanům Francie, Libanonu, Mali“, řekl Putin ve svém každoročním poselství Federálnímu shromáždění.

 • 10:13

  Putin o operaci v Sýrii: Rusko je povinno nacházet a likvidovat teroristy na vzdálených přístupových cestách

  Rusko dosud vede nesmiřitelný boj se zbytky banditských útvarů uvnitř země, zvlášť nebezpeční jsou pro Rusko bojovníci v Sýrii, řekl Putin.

  Ruská armáda a námořnictvo předvedly svoji bojeschopnost, tato cenná praxe se zhrnuje a bude použita, dodal.

  Rusko znovu navrhuje světovému společenství založení protiteroristické fronty, která bude působit na základě mezinárodního práva, prohlásil prezident RF Vladimir Putin v každoročním poselství Federálnímu shromáždění.

  „Dnes jsme se znovu setkaili tváří v tvář s ničivou barbarskou ideologií a nemáme právo připustit, aby noví tmáři dosáhli svých cílů. Máme odhodit stranou všechny spory a rozpory, vytvořit společnou mocnou pěst, společnou protiteroristickou frontu, jež bude jednat na základě mezinárodního práva a pod záštitou Organizace spojených národů,“ řekl.

 • 10:08

  Putin: teroristická hrozba se zvyšuje

  „Není vyřešen problém Afghánistánu. Irák, Sýrie, Libye se změnily v zónu chaosu a anarchie. Víme, kdo si přeje sesadit nepohodlné režimy. V důsledku zavařili kaši, poštvali proti sobě lidi a pak si prostě umyli ruce, uvolnili cestu radikálům a teroristům“, prohlásil Vladimir Putin.

  Světový terorismus se nedá porazit sílami jedné země v situaci novodobého stěhování národů a otevřených hranic po celém světě, prohlásil prezident Ruska ve svém každoročním poselství Federálnímu shromáždění.

  „Není možné porazit světový terorismus sílami jedné země, zvlášť v situaci, kdy jsou hranice ve světě fakticky otevřené a svět navíc zažívá nové stěhování národů, kdy teroristé dostávají stálou finanční podporu,“ řekl.

 • 10:07

  Své poselství parlamentu zahájil Putin slovy vděčnosti adresovanými ruským vojákům, účastnícím se boje s terorem v Sýrii

 • 10:04

  V loňském roce trvalo Putinovo poselství určené členům parlamentu 1 hodinu 10 minut

  Nejdelší byl Putinův projev v roce 2012, tehdy trval 82 minuty. Nejkratší bylo poselství v roce 2004 – hlavě státu tehdy stačilo 47 minut.

 

Zdroj: http://cz.sputniknews.com/politika/20151203/1833295/poselstvi-putin-federalni-shromazdeni.html#ixzz3tG7DOWI0

http://www.chelemendik.sk/Rusky_prezident_Vladimir_Putin_se_obratil_na_Federalni_shromazde_464914425.html

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.