;

Evropská komise představila pod rouškou protiteroristických opatření další neuvěřitelnou zhůvěřilost. Občanské průkazy by měly obsahovat povinně otisky prstů a snímek obličeje na čipu! To má znesnadnit padělání dokladů a jejich zneužití pro vstup do Evropy ze zemí mimo EU. Informovala o tom ČTK.

Cílem Evropské komise je údajně zabránit kriminálníkům v přístupu k prostředkům, které potřebují k plánování, financování a páchání trestných činů.

Úřady by po zavedení navrhovaných opatření Evropské komise měly získat například snadnější přístup k elektronickým důkazům a finančním informacím v jiných členských zemích.

Komise odhaduje, že v současné době zhruba 80 milionů Evropanů vlastní občanský průkaz, který není strojově čitelný a neobsahuje biometrické údaje. A to ji zjevně dráždí.

Paradoxní na tomto „bezpečnostním“ návrhu je především skutečnost, že tento nikým nevolený spolek s téměř neomezenou mocí nechal vědomě a řízeně do Evropy nelegálně přicestovat miliony lidí z nejrůznějších koutů světa, kteří doklady neměli a nemají, mluvíme-li alespoň o těch legálních a ne nakoupených kdesi v Turecku, s nimiž jsou tisíce imigrantů Syřané narození ve stejný den.

Jinými slovy: toto opatření není fakticky namířeno proti nelegálním migrantům a potenciálním teroristům, ale řádným občanům Evropské unie.

Aspoň budeme všichni pod dohledem v databázi, až proti nám zase něco Komise zavede.

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.