Šéf italské protibruselské strany Liga, Matteo Salvini, a předsedkyně francouzského krajně pravicového Národního sdružení (bývalé Národní fronty) Marine Le Penová dnes pro květnové volby do Evropského parlamentu (EP) představili koalici Fronta svobody. Informoval o tom deník La Repubblica. Pokud to bude možné, budou mít obě uskupení také společnou kandidátku, řekl Salvini.

Fronta Svobody má za cíl rozbít totalitní bruselský bunkr a vůbec to není nereálné. Politika Bruselu, Paříže i Berlína se Evropanům už zajídá. To k dvojici zakladatelů Fronty svobody jistě přivede německou AfD, rakouské Svobodné a formaci Nizozemce Wilderse. Orbánův Fidész a polské Kaczynského PiS jsou jasnými členy Fronty svobody, když už samotný zvolený název říká, o co zakladatelům jde.

 

Za Česko by jeden očekával pozvánku pro SPD Tomia Okamury, ale jeho poslední výsledky jsou nejen tristní, ale navíc až příliš se šeptá o nedemokratičnosti v SPD, o zájmu pouze o peníze, o přehlížení vlastních členů a o praktikách, které spíše než svobodu připomínají onen Brusel.

Uvolněné místo Okamury nepochybně bude chtít využít hnutí ANO a jeho šéf Babiš ostatně protimigrantskou politiku rychle převzal. Moc v Bruselu je důležitá a to Babiš ví. Okamura a jeho tým důvěru voličů zjevně prohospodařili a ještě se tváří, že poloviční čísla oproti celostátním volbám jsou výhrou. Avšak pohádku o císařových šatech zná skoro každý a tak víme, že Okamura je nahý. A politická nahota pozvánkou do Bruselu nebude.

Zdroj: 9

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...

AdBlock je aktivní

 

 

Používáte nástroj pro blokování reklamy. 

Budeme rádi, když naši práci oceníte a nastavíte pro tento web výjimku v Adblocku.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.