To, co se stalo v Americe v roce 2018, je klasický příklad moderní dekadence a naprostého lidského úpadku. Zatímco u nás v Česku mají spolky skeptiků, biorobotů a mentálních vylízanců alespoň trochu normální názvy a symboly, v Americe to dotáhli ještě dál. Místní si založili spolek ,,The satanic temple” Satanský chrám, který používá satanistickou symboliku k propagaci svobody projevu. Ve skutečnosti se tím lidstvu ukázalo, komu vlastně Satan vládne. Přesně takovým lidem, jako jsou oni: Cynikům, co na nic nevěří a všechno je pro ně sranda. Neví však, že mu tím odevzdali svou duši a pracují pro něj. Mají dokonce vlastní web a ke spolku se můžete přihlásit zadáním e-mailu online. Přesný odkaz sem dávat nebudu, aby to náhodou někoho nepokoušelo (nezkoušejte to!). Pamatujte, že symbolika vám řekne víc než tisíc slov, a tak spíš než si nechat namluvit nesmysly, dívejte se na obrázky a vždycky budete vědět, kdo za koho kope. Stejné přitahuje stejné, určité lidi přitahují určité symboly.

[wp_ad_camp_2]

Satanská ikona stojící s Arkansasu před kapitolem
V srpnu roku 2018 byla odhalena obrovská bronzová socha satanského kozího netvora Bafometa před budovou Arkansaského kapitolu. Odhalení sledoval jásající dav aktivistů za svobodu projevu spolu s menším davem nešťastných lidí, kteří drželi ručně psané biblické verše. Odhalení téměř 2,5 metru vysoké sochy znamenalo vyvrcholení tříletého úsilí Satanského chrámu.

Satanský chrám je nenáboženská politická aktivistická skupina se sídlem ve Spojených státech. Skupina používá satanské symboly k podpoře rovnostářství, sociální spravedlnosti a oddělení církve od státu. Satanský chrám ve svých veřejných kampaních využívá satiru, divadelní zápletky, humor a přímé právní kroky, aby „vzbudil pozornost a přiměl lidi, aby přehodnotili obavy a vnímání“, a „zdůraznil náboženské pokrytectví a zásahy do náboženské svobody“. Organizace se aktivně podílí na veřejných záležitostech, které se projevily v několika veřejných politických akcích a snahách o lobování, se zaměřením na oddělení církve od státu a použití satiry proti křesťanské privilegii, která podle ní zasahuje do osobní náboženské svobody. Satanský chrám přitom nevěří v nadpřirozeného Satana. Chrám používá postavu Satana jako metaforu k podpoře pragmatického skepticismu, racionální reciprocity a osobní autonomie. Satan je tedy používán jako symbol představující „věčného rebela“ proti svévolné autoritě a sociálním normám.

Bafomet vzniknul v Detroitu
Oficiálně se jeho historie datuje do Evropy 12. století, kdy katolická církev obviňovala rouhače z uctívání modly. Zda satanisté skutečně uctívali Bafometa v této podobě, je otevřená otázka. Známou podobu kozího člověka získal v 19. století, kdy ho údajně vymyslel okultistický autor.

Poprvé byla odhalena socha Bafometa v Detroitu v létě 2015.  Satanský chrám to náležitě oslavil líbajícím se teplým párem a nejen to. Na následujícím záběru z odhalení jasně vidíte, že Satanský chrám není o svobodě projevu, ale že Satana uctívá doopravdy a s nadšením.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Aluška.org – Satanský chrám postavil sochu Bafometa přímo před budovou kapitolu v Arkansasu: Ďábel je představován jako symbol svobody a dobrý vzor

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.