Spojené státy americké jsou zemí neomezených možností a taky extrémů. V posledních dnech a týdnech eskaluje napětí ve společnosti natolik, až přestává veškerá legrace. Jestli to tak půjde dál, vypadá to spíš na počínající občanskou válku. Což ve státě, kde na každého občana vychází v růměru zhruba jedna zbraň, není úplně šťastná představa.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Jde o to, že se doslova šikanují lidé, kteří volili či podporují úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa. Fanatici z řad „demokratů“ vyhánějí lidi, se kterými politicky nesouhlasí, z kin, retaurací, barů, benzinových pump a obchpďáků stylem, ze kterého až mrazí. Otravují, křičí a terorizují vybrané občany tak dlouho, dokud neutečou. Tuhle bezvadnou demokratickou taktiku dokonce veřejně definovala kongresmanka Maxine Watersová. „Buďte tam, kde jsou lidé z vlády. U restaurací, obchodů, pump. Vytvořte dav a vytlačte je. Nebudou moci jít do hospody,“ slíbila demokratka Watersová, „nebudou se moci zastavit na benzince ani nakupovat v obchoďáku. Lidé se obrátí proti nim, budou protestovat a úplně je uštvou.“

Mediálně propíraný incident se stal v sobotu, kdy Trumpovu mluvčí Sarah Sandersovou ze svého podniku vyhodila majitelka restaurace se skutečně přiléhavým názvem Rudá slepice ve virginském Lexingtonu. Členové bizarní skupiny Demokratičtí socialisté Ameriky nenechali dojíst ani ministryni vnitřní bezpečnosti Kirstjen Nielsenovou, kterou šikanovali v mexické restauraci poblíž Bílého domu. Pak na ni řvali ještě před jejím domem. Z další restaurace musel utéct Trumpův poradce pro migraci Stephen Miller.

Podobných případů stále přibývá. Důvodem je prý imigrační politika Bílého domu a to, že dochází k rozdělování rodin nelegálních migrantů na hranicích. Jenže ve sutečnosti to spíš vypadá, že to je jen záminka k tažení proti Trumpovi, který čelí bezprecedentním tlakům již od svého zvolení.

Vrcholem nenávisti zatím bylo twitterové vyjádření herce Petera Fondy, který volal po tom, aby byl Trumpův syn Barron vyrván z rukou matky a zavřen do klece s pedofily, stejně jako děti Sandersové. Že by o tématu něco věděl?

Média, která dělají to samé a nenávist proti prezidentovi podporují, by se asi mohla pominout, kdyby někdo takto šikanoval liberály, a volala by po exemplárním potrestání. Jak jde ale o Trumpa, projde i klec s pedofily pro jeho jedenáctileté dítě. Demokracie made in USA.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.