(Toto je poslední díl se čtyř. Zpět na první díl TUDY)

Cvičte
Abyste zvýšili svoji motivaci odnaučit se sladkému, pomůže vám cvičení. Není to nezbytná podmínka k úspěchu, ale usnadní proces. Když začnete cvičit a vaše tělo začne krásnět, budete se cítit mnohem lépe. Budete mít víc energie, budete spokojenější sami se sebou, zvedne se vám sebevědomí. Budete silnější, rychlejší, výkonnější. Budete mnohem lépe spát, mít silnější libido a celkem vás to zaměstná, pokud se občas nudíte a vymýšlíte, kde byste co zblajzli. Když cvičíte a vydržíte přechodný počáteční stav, budete se cítit skvěle a potom budete mít tendenci si ten skvělý pocit uchovat a to vás ještě více oddálí od potřeby jíst sladkosti. Cvičením posunete své myšlení od cukru směrem k tělu a jeho formě. Čím víc se budete snažit hýbat a dobře jíst, tím míň budete mít náladu kazit si to cukrem. Vždycky se zeptáte sebe, jestli vám cukr za to vůbec stojí, a zjistíte že nestojí.
Cvičení vám rozproudí lymfu a okysličí tělo. Dobře proudící lymfa odvede z těla přebytečnou toxickou vodu, ale potřebuje od vás také, abyste dostatečně pili. V dobře okysličeném těle se nedrží nemoci a záněty. Pohybem rychleji vydetoxikujete přebytečnou kyselost z organismu a vaše tělo se začne opravovat. Candida albicans, o které už byla řeč, miluje překyselený organismus, ale už při hlubokém a rychlém dýchání klesá kyselost organismu, což jí naprosto nevyhovuje. Bojujete-li s plísněmi, pohyb vám v tom velice pomůže.
Pijte každý den hlavně čistou vodu a dbejte na její dostatečný příjem. Například si ráno dejte ten svůj sladký čaj nebo sladké kafe pokud se bez nich neobejdete, ale zbytek dne se snažte pít už jen vodu, maximálně když vás honí chuť, vymáčkněte si do ní pomeranč, ale nesypte tam další cukr.
Bílkoviny
Pokud to myslíte s odvykáním na sladké doopravdy a vážně, myslete na dostatečný příjem bílkovin. Pokud budete mít v potravě málo bílkovin, tělo bude mnohem hladovější a bude si víc vymýšlet nesmysly a cukříky…
Nevíte, jestli máte dost bílkovin a nevíte, jestli vaše chutě nejsou náhodou způsobené právě tímto? Zaregistrujte se na serveru kaloricketabulky.cz. Je to celé úplně zdarma.
Zadáte své parametry a začnete si tam zapisovat, co jste přes den snědli, vypili a kolik toho bylo. Můžete si zapisovat týden, nebo měsíc, podle toho jak přesný chcete mít přehled. To zapisování je trochu otrava, ale data která vám to potom vyjede, jsou k nezaplacení!
Až budete mít zapsáno hodně dnů tak, aby to objektivně vypovídalo o vašich stravovacích návycích (alespoň měsíc zapisujte, to bude nejlepší) se podívejte nejen na výsledky z jednotlivých dnů, ale také na souhrnné celkové statistiky. Ty souhrnné statistiky najdete v záložce Jídelníček, nahoře jsou na tlačítku namalované tři komínky a na nich je napsáno ,,Analýza“.

Celý článek zde: Aluška.org – Jak se odnaučit chutím na sladké 4.díl

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.