…..samozřejmě že všichni tihle „ING, MUDR, JUDR, PUDR, ARCHITEKTI, CSC a mnoho dalších“ kteří neumějí ani číst jsou naprogramované „živé stroje“ kterým bylo řečeno, že si mohou dovolit všechno. Pak s tím máme i my problémy. Mimo jiné podívejte se na GP 1/3 kde je všechno rozvedeno….

12:54

„Sereme na vaše rasistické hranice“ – vzkazují uprchlíci evropským státům

&quote;Sereme na vaše rasistické hranice&quote; - vzkazují uprchlíci evropským státům

[wp_ad_camp_1]

Řecko tvrdí, že dobrovolníci poskytující utečencům humanitární pomoc vybízejí migranty z tábora Idomeni na hranici s Makedonií, aby hledali cestu, jak se do sousední země dostat.

13:45 / „Na tento přechod byla makedonská policie i armáda připravena, mimo jiné také díky činnosti českých policistů, kteří operativní cestou získali informace o plánovaném překročení hranice,“ uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön. „Proti nepravdivému vyjádření jedné ze zadržených aktivistek, které se snaží poškodit profesionální práci policistů v Makedonii, se ohrazujeme. Přímo na místě makedonský velitel poděkoval všem českým policistům jak za předání informací o plánovaném nelegálním přesunu imigrantů, tak za poskytnutou pomoc,“ zdroj: tyden.cz

13:00 / Svůj názor vyjádřil i kontroverzní Milan Kohout, který uvedl na svém facebookovém profilu:

Více než 12 000 uprchlíků strávilo noc na makedonsko-řecké hranici v prudkém dešti
Nemohu porad uverit, ze jsme takove evropske svine, ktere nechaji na svych hranicich v mrazivem desti a bez pomoci trpet uprchliky z valek, ktere jsme sami vyvolali. Jsme lidsky sobecky zasrany odpad mavajici nejakymi havlovskymi pokryteckymi zapadnimi principy lidskych prav a pritom nam, ostatne jako vzdy v historii, jde jen o nase obtloustle sejrovate pupky.
Zapadni krestanska kultura je jen jedno obrovske smradlave hovno lezici na tvari zeme.

9:45 / Skopje – Rakouská aktivistka Fanny Müllerová-Uriová si stěžuje na chování českých policistů během pondělního zásahu proti běžencům na makedonsko-řecké hranici. V úterý večer o tom informovala agentura APA. Makedonským kolegům se zvládáním proudu běženců od února pomáhá 27 českých policistů, v této balkánské zemi ale působí i Chorvaté, Slováci či Rakušané.

Uprchlíkům aktivně pomáhají při nelegálním překračování státních hranic dobrovolní aktivisté.

Rakušanka se v pondělí zúčastnila spolu s několika desítkami dalších aktivistů a novinářů pokusu běženců dostat se do Makedonie. Müllerovou-Uriovou stejně jako ostatní zadržely makedonské bezpečnostní jednotky. „Čeští policisté do aktivistů a novinářů strkali a verbálně je napadali,“ řekla Müllerová-Uriová.

„Okamžitě jsme byli odděleni od uprchlíků a předvedeni na strážnici,“ řekla. Policisté je zde prý následně zadržovali do dnešních pěti hodin ráno. V rozhovoru s rakouským listem Kurier uvedla, že před propuštěním museli zaplatit pokutu 300 eur (asi 8100 korun).

„Bylo to absurdní, museli jsme nejdříve odevzdat naše doklady. Bylo tam mnoho zahraničních policistů. Také Rakušané a Češi, kteří si natáčeli naše obličeje,“ řekla rakouskému deníku. Agentuře APA nicméně sdělila, že s rakouskými policisty se do přímého kontaktu nedostala.

Řecký vládní zmocněnec pro uprchlíky Jorgos Kyritsis řekl médiím, že tito lidé dávají běžencům prospekty s pokyny, jak obejít hraniční plot. Müllerová-Uriová existenci takových letáků popřela a uvedla, že pondělní akce nebyla organizovaná. Makedonie běžence zadržela a vrátila je zpět do Řecka.

Zdroj(1)

 

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.