Jak se rozvíjí šestý smysl
Jemnohmotný svět je všude kolem nás. Tento svět běžně nedokážeme vnímat, ale do značné míry ovlivňuje náš život. Abychom se na tento svět mohli naladit, potřebujeme “duchovní anténu”, je potřeba probudit náš šestý smysl. Náš šestý smysl se rozvíjí, když se věnujeme duchovní praxi. Pravidelnou duchovní praxí prováděnou podle základních duchovních principů zvyšujeme svou duchovní úroveň a jsme schopni vnímat a prožívat jemnohmotný svět ve větší míře.

Příklad: Televize bez přijímací antény nemůže přijmout signál z televizní stanice. Takže pokud se u nás nerozvine ,,duchovní anténa” skrze duchovní praxi, nemůžeme se naladit na kosmické vědomí a jemnohmotný svět.

Univerzální mysl a intelekt
Tak jako mají inteligenci všechny živé organismy, má svou inteligenci i Vesmír. Je to univerzální mysl, která obsahuje pravdivá data o všech věcech v celém vesmíru. Jak člověk duchovně postupuje, jeho jemnohmotná mysl a intelekt splývají s Univerzální myslí a intelektem, a tak je schopen získat přístup k informacím o celém stvoření.

Je to podobné, jako když televizní přijímač poskytuje černobílý skvrnitý šum, když není připojen k anténě. I když televizní stanice vysílá signály, televizor je nemůže zachytit, dokud není připojen k anténě. Stejně tak je jemnohmotný svět neustále kolem nás, ale nevnímáme jej, dokud nezačneme vykonávat duchovní praxi, která následně aktivuje náš šestý smysl.

Někdy se také setkáváme s lidmi, kteří mají schopnost vnímat jemnohmotný svět již od útlého věku, přestože neprováděli žádnou duchovní praxi. Mají to přirozeně v sobě. Jsou to lidé, kteří přišli na tento svět se speciálním úkolem a jsou pro něj z toho důvodu již od počátku vybaveni, protože to potřebují, aby naplnili své poslání. Někdo říká, že to mají z předešlého života, někdo zase říká, že jsou to pozemští andělé, někdo jim říká indigové děti, ale v zásadě jde zkrátka o lidi přirozeně duchovně založené.

Jaký je vztah mezi šestým smyslem a duchovní rozvinutostí
Rozsah (poměr) známého světa ve srovnání s jemnohmotným světem neboli jemnohmotnou dimenzí je 1 ku nekonečnu. Jak se naše duchovní úroveň zvyšuje, jsme schopni postupně vnímat větší rozsah jemnohmotného světa prostřednictvím naší schopnosti jemnohmotného vnímání, tedy našeho šestého smyslu. Následující tabulka ukazuje vztah mezi naším šestým smyslem a naší duchovní úrovní.

Pokračování článku: Šestý smysl 2.díl: Spojitost mezi šestým smyslem a duchovní rozvinutostí

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.