Jak určit, zda je přijatý poznatek ze šestého smyslu, nebo z vlastního podvědomí

Existuje několik ukazatelů, které naznačují, že znalosti jsou přijímány z vnějšího zdroje a nepocházejí z vlastních představ:

1. Když je obsah poznatku zcela cizí oblasti znalostí příjemce. Například existuje člověk, který sotva vychodil střední školu, a přesto dostává nápady na složitá schémata strojů.
2. Dalším ukazatelem je množství nashromážděných znalostí.
3. Přijetí myšlenky, mentálního obrazu či nápadu, který by člověk sám nevymyslel, nebo s nimi možná ani nesouhlasí a překvapí ho to. Později se ukazuje, že šlo o duchovní vedení a nápovědu.

Faktory rozhodující o tom, který člověk přijme vědění prostřednictvím šestého smyslu a jemnohmotného intelektu

Existuje kombinace faktorů, které rozhodují o tom, jaká osoba získá poznání prostřednictvím šestého smyslu. Duchovní úroveň člověka je jedním z klíčových faktorů při rozhodování o tom, která osoba přijímá poznání. Kromě duchovní úrovně jsou faktory, které rozhodují o získání vyšších duchovních zkušeností, nebo získání poznání, následující:

1. Motivace a intenzivní touha člověka
2. Potřeba naplnit své poslání
3. Odhodlání a požehnání duchovního průvodce
4. Individuální osud osoby

Je třeba poznamenat, že pokud má osoba na vyšší duchovní úrovni zájem o získání vědomostí nižšího charakteru, například má obavy o každodenní dění na Zemi, tak i když je schopna přijímat vědomosti z jemnohmotných těl vyšší úrovně, bude tyto vědomosti přijímat i prostřednictvím jemnohmotných těl nižší úrovně.

Naproti tomu, pokud je člověk na relativně nižší duchovní úrovni, např. 50 %, ale má hlubokou motivaci učit se vyšším principům duchovních věd, může přijímat znalosti od vyšších jemnohmotných těl nebo jemnohmotných těl z vyšších oblastí.

Pokračování článku: Šestý smysl 4.díl: Odkud přicházejí mimosmyslové prožitky

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.