Jednání proběhla lépe něž super, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov o výsledcích jednání mezi ruským prezidentem Putinem a americkým prezidentem Trumpem.

 

[wp_ad_camp_2]

 

V odpovědi na otázku, jak proběhla jednání, ruský ministr zahraničních věcí prohlásil: „Teď vám vše řeknou.“

Když žurnalisté pokračovali v tlaku, Lavrov prohlásil, stejně jako před několika lety na minských jednáních: „Lépe než super.“

Ruský prezident Vladimir Putin informoval, že předal svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi zprávu s návrhem na nerozšiřování jaderných zbraní.

„Jako největší jaderné mocnosti máme zvláštní odpovědnost za mezinárodní bezpečnost. Považuji za důležité — a my jsme o tom hovořili — naladit dialog o problematice strategické stability a nerozšiřování zbraní hromadného ničení,“ řekl ruský prezident na tiskové konferenci o výsledcích summitu Rusko-USA.

„Předali jsme americkým kolegům zprávu s řadou konkrétních návrhů na tohle téma,“ prohlásil Putin.

Na dotaz ohledně ukrajinského Krymu, který Rusko v roce 2014 anektovalo, Putin odpověděl, že Trump má stále za to, že to byl nezákonný akt. „Naše názory se v tomto liší,“ dodal.

Americký prezident Donald Trump označil fotbalové mistrovství světa v Rusku za jedno z nejlepších v historii.

„Chtěl bych poblahopřát Rusku a prezidentu Putinovi k překrásnému mistrovství světa. Bylo jedním z nejlepších v historii, váš tým hrál také velmi dobře. Byla to skvělá práce,“ řekl Trump v pondělí během hovoru o výsledcích jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem na společné tiskové konference.

 

[wp_ad_camp_2]

 

 

Zdroj:1

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.