Jako policista trávím spoustu času řešením věcí, které lidi děsí. I věcí, které se nedají snadno vysvětlit. Obvykle sloužím v noci a většinou pracuji sám, uprostřed ničeho. Viděl jsem věci, které si nedokážu vysvětlit. Tento zážitek byl první za mou kariéru, kdy jsem zažil něco nadpřirozeného. Staly se mi podivné věci i dřív, ale tohle bylo poprvé, kdy jsem byl ve službě.

Jedné noci, koncem července, jsem křižoval zadní okresní silnice a snažil jsem se najít nějakou lumpárnu, do které bych se mohl vložit. Jako jediný policista na hlídce, jsem měl zpočátku za tu noc plné ruce práce. Ale kolem půlnoci lidé přestali volat. Pak jsem dalších pár hodin neviděl ani živáčka.

Bylo horko, měl jsem stažené okénko, zhasnutá světla, jel jsem pomalu za svitu úplňku a doufal jsem, že se tak možná nenápadně nachomýtnu k někomu, kdo by mohl porušovat zákon. Jel jsem takto několik hodin v kuse a neměl jsem štěstí, nikoho jsem nenačapal. Vyplašil jsem akorát několik zajíců a lišku.

Rozhodl jsem se zastavit, protáhnout si nohy a vyslyšet volání přírody. Zastavil jsem v obzvlášť prázdné části města. Několikrát jsem tudy už jel. Většinou tu byly jenom staré opuštěné statky a stodoly. Nikdo tu nežil a byl to dobrý cíl pro zloděje, kteří se snažili krást měď nebo cokoli jiného, co jim přišlo pod ruce.

Pokračování článku: Setkání s paranormálním jevem z pohledu policisty

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.