Zdá se, že žijeme v požehnané době plné svatých mužů a žen, kteří – rozprostřeni po celé planetě včetně Česka – svorně a sebevědomě prohlašují, že jsou inkarnace Ježíše Krista. Pozvat všechny tyhle lidi na párty a uspořádat jim soutěž o nejlepšího Ježíše, asi by to byla výborná podívaná. Ani by se na to nemusel kupovat alkohol, stačilo by dotáhnout kanystr s vodou.
Napadají mě disciplíny typu: Oživ maroda v rekordním čase, vykouzli rybu, rozpul rybník, kdo vydrží nejdýl viset, nejlepší recitace z bible,  přejdi kaluž suchým sandálem, poskládej si svého malomocného, promenáda v zácloně.
Součástí programu bude talentová soutěž o nejlepšího Jidáše, které se mohou zúčastnit všichni z řad diváků a tombola o ježíšovo rouno a bobkovou čelenku.

[wp_ad_camp_2]

Pojďme si dnes připomenout seznam adeptů na Ježíše. Toužíte-li být spaseni, nemusíte za nimi ani cestovat moc daleko. I zdejší končiny nabízí Ježíšů dostatek. Je mnoho lidí, kteří se prohlašují za Ježíše, ale jen málo z nich naplňuje alespoň minimální kritéra pro pořádného Ježíše, což je série poutavých zjevení, roky vlastních biblických záznamů a učedníci. Tato kritéria splňuje minimálně pětice horních jmenovaných Ježíšů.

Vissarion
Také znám jako ,,Ježíš ze Sibiře”. V zapadlé ruské vesnici s názvem Obitel Rassveta („příbytek úsvitu“) žije Vissarion. Narodil se v roce 1961 jako Sergej Anatolijevič Torop nedaleko Krasnodaru a zažil zjevení v době, kdy se rozpadl Sovětský svaz, ve kterém zjistil, že je znovuzrozený Ježíš Kristus. Založil ,,Církev posledního zákona”, nyní má nejméně 5 000 následovníků a mnoho z nich s ním žije v uskupení několika utopických eko-vesnic v sibiřských lesích. Postavili si své vlastní školy, kostely a mají své zákony. Vissarionova prohlášení byla zveřejněna v šestnácti svazcích nazvaných Poslední zákon.

[wp_ad_camp_2]

Vissarionovi táhne na 60 a má talent, který by mu mohla závidět lecjaká instagramová stár. Fotí a stylizuje se jako Ježíš, dokonce v úplně stejných ikonických pozicích a vypadá to fakt hustě. Ruský Ježíš to zatím dotáhl nejdál.

Nevím kdo mu dělá grafika, ale odvádí skvělou práci. Bohužel mi kapacita článku nedovoluje sdílet všechny umělecké skvosty s jeho podobiznou, ale najdete je snadno na google po zadání jeho jména.

 

POKRAČOVÁNÍ ZDE: Seznam současných inkarnací Ježíše Krista

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.