Slovo „menstruace“ pochází z řeckého slova „μήνας“ (čteme ,,mínas”) a latinského „mensis“. Oba pojmy znamenají „měsíc“. Je moc zajímavé, že průměrná délka ženského menstruačního cyklu je podobná průměrné délce lunárního cyklu. Proto byly vždy ženy spojeny s měsícem a jeho sílou. Nejstarší kalendáře jsou také založeny na lunárním cyklu.

[wp_ad_camp_2]

Ve starověku byla první menstruační krev známkou toho, že se dívka spojila s Velkou bohyní. Menstruační krev je symbol nesmrtelnosti. Je nositelkou života, přicházející přímo ze zdroje Velké bohyně. Znamení plodnosti, kreativity a skutečné spirituální síly.

Můžete se této síly zhostit, když si uvědomíte:
Během své menstruace přecházíte do fáze duchovní plodnosti, zatímco tělesně jste v tu chvíli neplodné. Je to duální systém, ve kterém o svou plodnost nepřicházíte, ale mění svoji podobu.

Tělesně se můžete cítit slabé nebo unavené, ale vaše posvátná ženská energie je probuzena.

Rytmus průtoku krve připomíná přílivy moře.

Pokud je žena sladěna v fázemi měsíce, za ideálních podmínek přichází ovulace za úplňku a menstruace začíná během nóvu. (Od dob kdy jsme začali ponocovat a svítit si žárovkami, se ženský menstruační cyklus s fázemi měsíce rozbíhá, protože reagujeme i na umělé světlo a už tolik nevnímáme měsíční svit a jeho intenzitu.)

Vědecké studie přesto ukázaly, že se početí a ovulace nejčastěji objevují během úplňku. Většina menstruace přichází v nóvu.

Pokračování článku zde: Síla menstruační krve a její využití v minulosti

.

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.