,,Oči temnoty” je knižní thriller, který vyšel v roce 1981 v Americe. Zahraniční média a sociální sítě informují o velmi podivné náhodě. Na stránkách této knihy je totiž popsán čínský virus a dokonce určeno město, kde to začne: Wuhan. Ačkoliv některé části textu knihy se s realitou zásadně rozcházejí (podle oficiálních zdrojů je běžná chřipka horší než koronavirus a panika není na místě), z jiných částí – kde kniha přesně popisuje co se dnes děje, dokonce i určila rok 2020 – běhá mráz po zádech.

[wp_ad_camp_2]

Vzniká tak zcela logická spekulace a otázka, která zákonitě musí napadnout každého, kdo si text přečte: Je to naplánované? Dostal se snad autor knihy Dean Koontz k nějakým tajným plánům, kde se dozvěděl co se na lidstvo v blízké době chystá a použil to do své knihy? Některé detaily si určitě přibarvil, ale kde jinde by přišel na takovou myšlenku? Nebo je skutečně možné předpovědět úplnou náhodou od psacího stolu budoucnost za necelých 40 let?

Níže je překlad diskutované části knihy:

,,Abys to pochopil, musíš se vrátit 20 měsíců do minulosti. Tehdy čínský vědec Li Chen dezertoval do Ameriky a měl s sebou disketu, na které byly nahrávky o nejdůležitější a nejnebezpečnější čínské zbrani za posledních deset let.
Říkali tomu ,,Wuhan-400“, protože to vyrobili v jejich RDNA laboratořích poblíž města Wuhan. Byl to čtyřstý životaschopný kmen uměle vytvořených mikroorganismů v tomto centru.”

,,Wuhan-400 je dokonalá zbraň, která zasahuje pouze lidské bytosti. Žádná jiná bytost to nepřenáší. Stejně jako Syfilis, ani Wuhan-400 nedokáže přežít mimo tělo hostitele déle než minutu. To znamená, že nemůže trvale kontaminovat věci ani místa, tak jako to umí například Antrax a virulentní mikroorganismy.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: Šíření Koronaviru ve Wuhanu bylo předpovězeno v knize Deana Koontze „The Eyes of Darkness” z roku 1981. Náhoda?

 

[wp_ad_camp_2]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.