K odvápnění šišinky musíte nejdřív udělat tři věci. Odstraníte určité potraviny a faktory z okolního prostředí, které způsobují další kalcifikaci. Dále odstraníte stávající kalcifikaci. A poté vytvoříte vnější prostředí, které podporuje zdravé fungování vaší epifýzy. Zaměříme se teď na první krok.

[wp_ad_camp_2]

Jak zastavit další kalcifikaci šišinky
Kalcifikaci způsobuje hned několik látek, ale existují dvě hlavní primární příčiny. Je to fluorid a syntetický vápník.
Odstranění vaší expozice fluoridu a syntetickému vápníku, pomůže zastavit další kalcifikaci šišinky.

Padesát procent světové městské pitné vody je fluoridováno. Většina rozvinutých zemí však svou vodu nefluoriduje. V západní Evropě konzumují fluoridovanou vodu pouze 3% populace. Pokud žijete ve Spojených státech a váš zdroj vody pochází z veřejného vodovodu (na rozdíl od soukromé studny), existuje 74% šance, že vaše voda obsahuje fluorid. Nejvíce lidí pije fluoridovanou vodu a sprchuje se ve fluoridované vodě ve Spojených státech.

[wp_ad_camp_2]

Mnoho studií ukazuje na nebezpečí spojená se spotřebou syntetických fluoridů:

Kalcifikace šišinky
Způsobuje artritidu (prostřednictvím kalcifikace chrupavky)
Způsobuje onemocnění ledvin
Snižuje IQ a způsobuje poškození mozku
Poškozuje mužskou a ženskou plodnost
Oslabuje zdraví kostry
Způsobuje kardiovaskulární zánět a aterosklerózu
Zvyšuje absorpci olova

Dokonce i americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a American Dental Association vydaly varování před užíváním fluoridů dětmi. (Obě tyto instituce však paradoxně podporují používání fluoridů.)

Přírodní fluorit vs syntetický fluorid
Debata o fluoridech je zavádějící, protože mnoho lidí nedokáže rozlišovat mezi přírodním fluoritem a syntetickým fluoridem.
Přírodní fluorit je minerál, který se nachází v zemi. Fluorit je minerální forma fluoridu vápenatého. Ale fluorid vápenatý není to, co je v pesticidech nebo herbicidech.

Fluorid používaný v pesticidech nebo herbicidech je syntetický materiál, jako je kyselina fluorovodíková nebo fluorid sodný. Jedná se o toxické chemické vedlejší produkty při výrobě hliníku, oceli, cementu a dalších. Syntetické fluoridy jsou také nebezpečnými odpadními produkty v odvětví fosfátových hnojiv.

Kyselina fluorovodíková se používá k rafinaci benzínu a k výrobě mnoha produktů včetně klimatizací, mrazniček, počítačových obrazovek, zářivek, plastů a pesticidů. A tyto fluoridové chemikálie se přidávají v malých dávkách do spotřebního zboží.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: ALUŠKA.ORG – Šišinka mozková 2: Látky způsobující kalcifikaci a jak se jim vyhnout

[wp_ad_camp_2]

Pokud vás článek zaujal, můžete ho sdílet.