K odvápnění šišinky musíte nejdřív udělat tři věci. Odstraníte určité potraviny a faktory z okolního prostředí, které způsobují další kalcifikaci. Dále odstraníte stávající kalcifikaci. A poté vytvoříte vnější prostředí, které podporuje zdravé fungování vaší epifýzy. Zaměříme se teď na první krok.

Jak zastavit další kalcifikaci šišinky
Kalcifikaci způsobuje hned několik látek, ale existují dvě hlavní primární příčiny. Je to fluorid a syntetický vápník.
Odstranění vaší expozice fluoridu a syntetickému vápníku, pomůže zastavit další kalcifikaci šišinky.

Padesát procent světové městské pitné vody je fluoridováno. Většina rozvinutých zemí však svou vodu nefluoriduje. V západní Evropě konzumují fluoridovanou vodu pouze 3% populace. Pokud žijete ve Spojených státech a váš zdroj vody pochází z veřejného vodovodu (na rozdíl od soukromé studny), existuje 74% šance, že vaše voda obsahuje fluorid. Nejvíce lidí pije fluoridovanou vodu a sprchuje se ve fluoridované vodě ve Spojených státech.

Mnoho studií ukazuje na nebezpečí spojená se spotřebou syntetických fluoridů:

Kalcifikace šišinky
Způsobuje artritidu (prostřednictvím kalcifikace chrupavky)
Způsobuje onemocnění ledvin
Snižuje IQ a způsobuje poškození mozku
Poškozuje mužskou a ženskou plodnost
Oslabuje zdraví kostry
Způsobuje kardiovaskulární zánět a aterosklerózu
Zvyšuje absorpci olova

Dokonce i americká centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) a American Dental Association vydaly varování před užíváním fluoridů dětmi. (Obě tyto instituce však paradoxně podporují používání fluoridů.)

Přírodní fluorit vs syntetický fluorid
Debata o fluoridech je zavádějící, protože mnoho lidí nedokáže rozlišovat mezi přírodním fluoritem a syntetickým fluoridem.
Přírodní fluorit je minerál, který se nachází v zemi. Fluorit je minerální forma fluoridu vápenatého. Ale fluorid vápenatý není to, co je v pesticidech nebo herbicidech.

Fluorid používaný v pesticidech nebo herbicidech je syntetický materiál, jako je kyselina fluorovodíková nebo fluorid sodný. Jedná se o toxické chemické vedlejší produkty při výrobě hliníku, oceli, cementu a dalších. Syntetické fluoridy jsou také nebezpečnými odpadními produkty v odvětví fosfátových hnojiv.

Kyselina fluorovodíková se používá k rafinaci benzínu a k výrobě mnoha produktů včetně klimatizací, mrazniček, počítačových obrazovek, zářivek, plastů a pesticidů. A tyto fluoridové chemikálie se přidávají v malých dávkách do spotřebního zboží.

 

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE: ALUŠKA.ORG – Šišinka mozková 2: Látky způsobující kalcifikaci a jak se jim vyhnout

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.
Loading...