Česká televize opět dokázala, co si o svých divácích myslí…že jsou úplní hlupáci.

raja

A je to tady znovu. Česká televize čelí dalšímu skandálu, který ukazuje na katastrofální stav zpravodajství České televize. Diváci v České republice měli možnost včera v sobotu od rána sledovat informační a nepřetržité pásmo zpravodajství o raketovém útoku USA, Velké Británie a Francie na cíle v Sýrii, a to bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

[wp_ad_camp_2]

Raketový úder skončil katastrofálním fiaskem pro americkou armádu, protože např. v Damašku během úderu dokonce ani nezhasla pouliční světla, nedošlo k žádným škodám, neboť americké a britské rakety zasáhly jen několik budov, mj. poštovní úřad a sklad mouky. Desítky amerických raket dopadly do polí okolo Damašku a ruská armáda je v těchto okamžicích sbírá a chystá převoz trosek amerických raket do laboratoří v Rusku. Opět u mnoha raket Tomahawk došlo k vypnutí motorů za letu a ke zřícení raket během letu.

Pravé fotografie Damašku v době útoku. Všimněte si, že celé město svítí. Jediná raketa je ta vypálená z pozic syrské PVO.

[wp_ad_camp_2]

Západní média zachvátila panika, takže se snaží okamžitě šířit do světa dezinformace a lži, a to včetně obrazových materiálů. Všechna média na západě čekala na mohutné údery, které ozáří noční oblohu nad Damaškem a obrazové materiály uchvátí západní veřejnost a potvrdí moc a sílu amerických zbraní. Jenže houby s octem, nic takového se nejen nekonalo, ale paradoxně jediné rakety, které byly vidět, byly ty ruské, které startovaly ze země s cílem sestřelovat americké Tomahawky a britské rakety Shadow Storm. V západních médiích proto vypukla panika, takže se začalo improvizovat. A nejvíce se improvizovalo v “americké” televizi na Kavčích horách v Praze. Česká televize totiž divákům celý den od rána až do noci ukazovala noční záběry explozí z města, které ovšem nemá s Damaškem nic společného. Jedná se totiž o noční raketové ostřelování města Luhansk raketovými systémy Grad ukrajinské armády ze dne 12. února 2015. Na tento obrazový hoax z YouTube skočila dokonce i ruská televize, viz. video zde.

Kavčí hory se rozhodly upravit divákům obrazovou realitu zpravodajství ze Sýrie

Česká televize se tak dopustila další úmyslné lži a dezinformace, což je opravdu pikantní a humorné, protože právě Česká televize nejvíce bojuje proti tzv. fake news a dezinformacím. Jak je však vidět, samotná Česká televize je největší dezinformační vysílačkou v České republice s rozpočtem přes 7 miliard korun ročně, které čerpá z kapes českých daňových poplatníků, a to bez toho, aby její hospodaření s veřejnými prostředky kontroloval Nejvyšší kontrolní úřad. Ten totiž ze zákona nesmí a nemá právo hospodaření České televize kontrolovat. Redaktoři zpravodajství ČT totiž zjevně usoudili, že po provedených úderech západní koalice proti Sýrii nejsou k dispozici žádné obrazové materiály, které mají tzv. “production value”, tedy obrazově přitažlivou hodnotu. A logicky žádné takové materiály ani neexistují, protože syrská PVO sestřelila Američanům a Britům de facto všechno, co mohla. Takže žádné exploze, žádné výbuchy a spektakulární ohně na obzoru noční oblohy se nemohly konat.

[VIDEO] Původní zdroj videa, který použila Česká televize. Všimněte si, že Luhansk je celý temný ihned po skončení první salvy, nikde nesvítí žádná světla a exploze vybuchují velmi hustě a blízko sebe. Raketový systém Grad v akci.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Manipulování s veřejným míněním je však dalece za hranou zákona o České televize a již byl podán podnět nejen Radě ČT, ale věcí se bude podle našich informací zabývat i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Stejně tak jsme postoupili obrazové materiály poslancům parlamentu ČR, aby se sami podívali na důkazy a fakta, jakým způsobem pracuje veřejnoprávní médium na Kavčích horách z peněz daňových poplatníků. Šíření obrazové dezinformace je nezpochybnitelné, protože Česká televize záměrně vydávala celý včerejší den obrazové záběry explozí na obzoru nočního Luhansku za autentické zpravodajství ze Sýrie a konkrétně z Damašku. Ani v jednom okamžiku a ani na jednom ze záběrů nebylo uvedeno upozornění pro diváky, že jde pouze o tzv. “ilustrační záběry” a nikoliv o obrazový záznam z místa úderů v Sýrii.

Česká televize možná naletěla hoaxu z YouTube

Když si dáte na YouTube do vyhledávaní Sýrii a informace o raketových úderech, narazíte na desítky videí, které jsou upravené tak, že na začátku je záznam vysílání nějaké televize, která informuje o úderu a následně poté je do videa vložen záznam z Luhansku. Po ukončení salvy můžete ve všech verzích těchto videí slyšet, jak v dáli houkají autoalarmy. Podle všech indicií to vypadá, že Česká televize naletěla těmto hoaxům a převzala tyto záběry z YouTube, aniž by se obtěžovala se čtením komentářů na YouTube, protože tam všude lidé upozorňují, že jde o podvrh a právě o video z Luhansku, o žádnou Sýrii. Jedno takové fejkové video je zde, další zde. Možná jste zaregistrovali, že mainstreamová média včera oznámila, že na internetu v souvislosti s úderem v Sýrii došlo k nárůstu fake news informací o 2000% a lidé by se měli mít na pozoru. Je úsměvné, že Česká televize s rozpočtem 7 miliard nemá peníze na zaplacení fact checkera. Co je to za klauni?

Porušení zákona o veřejnoprávních médiích a vydávání obrazového materiálu z Ukrajiny za autentický záznam ze Sýrie

Česká televize tak porušila zákon o veřejnoprávních médiích a dopustila se manipulace s veřejným míněním, kdy úmyslně po celý včerejší den vydávala obrazové záběry z ukrajinského Luhansku ze dne 12. února 2015 za oficiální záběry raketových úderů USA, Francie a Velké Británie ze včerejší noci v Sýrii. Zajímavé je, že tyto zmanipulované záběry od České televize ochotně převzala média i na Slovensku, kde jsou tyto záběry taktéž šířeny a vydávány za oficiální záběry ze Sýrie. Na tomto příkladu vidíte, jak pracuje Česká televize za vašich 7 miliard, které si bere každý rok z vašich kapes. Skutečně nezávislým médiem v dnešní době jsou pouze internetová média, tzv. alternativa a sociální sítě, kde se člověk může bez asistence České televize sám přesvědčit o tom, co se stalo a nestalo v Sýrii. Syřané natáčeli videa na mobily, na kamery, je toho plný internet a všude byly vidět výbuchu a exploze, ovšem ne na zemi, ale vysoko na obloze, kde syrská PVO sestřelovala americké a britské rakety.

 

[wp_ad_camp_2]

 

[VIDEO] Tomahawk zaútočil na zorané pole.

Redakce Aeronetu znovu vyzývá poslance SPD, KSČM a Hnutí ANO, aby se zasadili o změnu zákona o veřejnoprávních médiích a jejich kontrole, protože to, co předvádí Česká televize za peníze daňových poplatníků, to už překračuje naprosto všechny meze. Čeho se dočkáme příště? Dezinformace o tom, že zemřel Miloš Zeman [1], nebo že Prahu navštívil Elvis Presley? Znamená to tedy, že od této chvíle musí čeští občané dešifrovat už nejen vyslovené informace na České televizi, ale už dokonce i ty obrazové? Pamatujete si, jak Česká televize čelila skandálu s atomovým výbuchem ve vysílání počasí [2], kde skupina Ztohoven propašovala do vysílání počítačově upravený obraz? Tehdy z toho byl skandál, ale uplynulo pár let a dnes už Česká televize vesele celý den vydává brutální ostřelování Luhansku útočící Porošenkovou ukrajinskou armádou z roku 2015 za oficiální záběry ze Sýrie a všichni jsou happy.

 

[wp_ad_camp_2]

 

Američané si lížou rány po fiasku v Sýrii, situace je kritická, Pentagon nemá nic, co by mohl dát médiím a novinářům za obrazový materiál. Ti potom v zoufalství lezou na YouTube a ukazují divákům exploze z Luhansku. To nevymyslíš!

Celé to navíc zarámuje český mainstream, který zopakoval lživé informace amerického Pentagonu o tom, že všech 105 raket zasáhlo své cíle a ministr zahraničí Martin Stropnický dostal podrbáno za ušima a pochvalu od amerického protějšku [3] za to, že česká vláda v čele s Andrejem Babišem podpořila americký útok proti Sýrii bez mandátu Rady bezpečnosti OSN. Navzdory tomu, že na YouTube si každý může přehrát tisíce videí ze Sýrie, které ukazují, jakým fiaskem dopadl americký a britský nálet, tak přesto bude Česká televize a Babišova vláda dál opakovat americké postoje až za hrob, i když všichni už vědí, že císař je nahý. Američané se ztrapnili tak, jak jen mohli. Žádné exploze se nekonaly, natočená videa zobrazují jiný příběh, a tak Česká televize musela přispěchat na pomoc s obrazovými záběry z Luhansku. To už je projev naprostého zoufalství, zoufalství Američanů, České televize a české vlády v demisi.

Nenechávejte si tento článek pro sebe a sdílejte ho prosím na sociálních sítích a v emailech, rozešlete článek i svým poslancům, ať se také podívají, kam až zašla situace v České televizi. Je vrcholem drzosti, když veřejnoprávní televize, která brojí proti tzv. fake news médiím, je přitom de facto sama tou největší dezinformační vysílačkou v České republice.

 

[wp_ad_camp_2]

Zdroj: 1

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.