Jen několik hodin před prezidentskou volbou vypukl v České republice skandál, který nemá obdoby. Prezidentský kandidát Michal Horáček zneužil logo TV Barrandov a nechal si vyrobit ve speciálním filmovém efektovém studiu a za použití CGI střihového softwaru zfalšovaný rozhovor, který má zobrazovat neexistující televizní duel stanice TV Barrandov mezi Michalem Horáčkem a Milošem Zemanem. K tomuto duelu nikdy ve skutečnosti nedošlo, Miloš Zeman se televizních duelů s ostatními kandidáty neúčastnil a jedná se tudíž o podvrh a manipulaci, která jen několik hodin před volbami má u voličů vyvolat pocit, že Michal Horáček je jediným kandidátem, kterému se podařilo přimět Miloše Zemana ke společnému duelu. Mezi podporovateli Michala Horáčka vyvolalo video nejprve údiv, ale poté vzápětí velkou vlnu rozhořčení z manipulace a dokonce i z podvodu. Videomontáž vyrobila agentura Ewing Public Relations s.r.o., která spadá do konsorcia Ewing Group [1]. Jako místopředsedu představenstva tam objevíme Jiřího Hrabovského, bývalého tiskového mluvčího Škoda Auto.

[wp_ad_camp_2]

Horáček ve videu stínuje pozici, jako kdyby opravdu vedl dialog s Milošem Zemanem a reagoval na dotazy Jaromíra Soukupa. Ve svých reakcích útočí na Miloše Zemana, nezapomene si kopnout do Ruska a současně pochválí slovenského prezidenta Andreje Kisku, jaký je to skvělý prezident, na rozdíl od Miloše Zemana. Horáček se vyjádřil i ke kauze lithium, označil ji za ruskou provokaci a zaútočil i na SPD a Tomia Okamuru. Ten prý provozuje v ČR komerční nacionalismus. A takovou Babišovu vládu, opírající se o podporu SPD, pokud by byl Horáček prezidentem, by prý nikdy nejmenoval. Inu, demokrat každým coulem. Z názorů Michala Horáčka se člověku s vlasteneckým cítěním zvedá žaludek. Takovýto člověk by udělal z České republiky v roli prezidenta americkou kolonii a rohožku pro migranty. Děsivé na celém videu je profesionální softwarový rendering, který opravdu navozuje dojem, že jde o reálný diskusní panel. Video nahoře je převzato z oficiálního YouTube kanálu Michala Horáčka [2].

Video obsahuje logo a signaturu TV Barrandov a je otázka, zda-li Michal Horáček má povolení k takovému zneužití ochranných známek pro zcela zmanipulované video, ve kterém je použita fotomontáž a klíčování obrazu v reálném čase. Oko obyčejného diváka není schopno rozeznat, že jde o fotomontáž v CGI softwaru, práce je odvedena velmi kvalitně a profesionálně, Michal Horáček opravdu vypadá, jako kdyby seděl uprostřed mezi Milošem Zemanem a moderátorem TV Barrandov Jaromírem Soukupem. Reakci TV Barrandov na tuto kauzu se nám zatím nepodařilo získat, především zatím není jasné, zda-li televize poskytla Michalu Horáčkovi licenční práva na použití jejího loga pro účely této fotomontáže. Lidé se nám začali ozývat do redakce a žádají nás o odkaz na archív TV Barrandov, kde mohou zhlédnout záznam tohoto unikátního TV duelu. Ne, nemůžete ho zhlédnout na TV Barrandov, protože jde o fotomontáž, kterou si nechal vyrobit přímo Michal Horáček. A tady to začíná být pikantní.

Horáčkova videomontáž byla masterována na profesionálním softwaru

Video, které máme v redakci k dispozici v originálním bitrate a v původním rozlišení, obsahuje bezpečnostní watermark signaturu společnosti Autodesk S/N Validation Key 0612-AF14-M2X-40BN-00268. Sériové číslo odpovídá licenci CGI softwaru Autodesk 3DS Max. Licence odkazuje na profesionální CGI software, takže kdokoliv masteroval panu Horáčkovi jeho zmanipulované video, použil v jednom z kroků infrastrukturu a renderovací software určený pro profesionály. Státní volební komise ČR a také další úřady by se měly zajímat o to, jestli je v pořádku, aby prezidentský kandidát několik hodin před prezidentskou volbou šířil na internetu zfalšované video, které nese logo televizní stanice Barrandov a samotná fotomontáž nebo její masterovací část byla zhotovena za účelem manipulování voleb. Takovýto skandál nemá v civilizovaných zemích obdoby a touto událostí by se měla zabývat nejen TV Barrandov, že pan Horáček jen několik hodin před volbami zneužívá vysílací logo soukromé televize, ale i státní volební komise by měla posoudit, jestli nebyl touto manipulací pár hodin před volbami porušen zákon.

Dopředu je třeba upozornit, že vedení Ewing PR může mít k dispozici práva na použítí loga TV Barrandov, ale stejně tak může jít o soukromou aktivitu některého ze zaměstnanců produkce Ewing PR, který má přístup ke grafickým nástrojům a masterovacímu softwaru. Je však znepokojující, že takových služeb využívá prezidentský kandidát, a to ještě způsobem, který zavání porušením zákona z nedovoleného zneužití cizích práv ve vztahu k televizní značce TV Barrandov a navíc pro účely CGI fotomontáže fiktivního rozhovoru s prezidentem republiky. Ve videu nikde není upozornění, že jde o manipulaci a fotomontáž, diváci na internetu jsou vedeni k domněnce, že rozhovor doopravdy proběhl. Jak mohou potom lidé věřit prezidentskému kandidátovi, který neváhá si zaplatit grafiky a producenty, kteří ve spolupráci s někým z Ewing PR připraví podvrh a zinženýrované video ze CGI softwaru společnosti Autodesk. Občan je tak vmanipulováván do pozice idiota, který má uvěřit, že na obrazovce vidí skutečný duel mezi Milošem Zemanem a Michalem Horáčkem.

Prezidentský kandidát zneužil logo soukromé televize a z voličů udělal idioty

Nemusíme se ani na okamžik dohadovat o tom, jaký to bude mít dopad na průběh voleb. Mnoho lidí bude znechuceno a nepůjde k volbám, protože takováto manipulace s voliči je totálně přes čáru. Další část voličů se naštve a bude volit někoho jiného, protože je to další manipulace proti Miloši Zemanovi. V této chvíli je úplně jedno, jestli jde o akci a iniciativu užitečného idiota, který se panu Horáčkovi nabídl, že mu ve 3DS Max a v klíčovacím studiu udělá službičku, aby se pan Horáček blýskl v rozhovoru s Milošem Zemanem. To důležité totiž leží někde úplně jinde. Je to otázka, jestli je v pořádku, aby prezidentský kandidát porušoval autorská práva TV Barrandov, aby využíval služeb PR agentury bývalého mluvčího Škoda Auto, a aby manipuloval s veřejným míněním skrze profesionální CGI software pro videomontáže.

[wp_ad_camp_2]

Pokud si odpovíme na tyto otázky  záporně, že to není v pořádku, tak potom by nás mělo zajímat, jaké další kroky z toho vyplynou. Neziskový sektor neustále varuje, že Rusko chce v ČR ovlivnit prezidentské volby, ale přitom jediný, kdo v ČR manipuluje a ovlivňuje volby, je jeden z prezidentských kandidátů Pražské kavárny, kterému evidentně pomohla PR agentura, které nevadí, že pokřivuje svým dílem pár hodin před volbami realitu. No řekněte sami, není tohle výstřel Pražské kavárny do vlastní nohy? Přímo prezidentský kandidát pár hodin před volbami zneužívá logo cizí televize, odvysílá zfalšovaný rozhovor s prezidentem a všichni se tváří, že je to v naprostém pořádku. Ne, to rozhodně v pořádku není. Takovéto kroky prezidentských kandidátů vedou k naprostému znedůvěryhodnění voleb, vedou ke ztrátě voličské důvěry a ke ztrátě iluzí o volebním procesu.

Horáček oznámil duel se Zemanem na Twitteru, jako kdyby to byla realita

Již 9. ledna Michal Horáček uvedl na svém Twitteru teaser na toto zfalšované video a uvedl ho slovy: Této kampani chyběla jen jedna věc. Duel s Milošem Zemanem. Už dnes od 18:00. A pod tím připojený teaser na zmanipulované video. Naprostá manipulace a podvrh, jehož obětí se stanou nejen voliči Michala Horáčka, ale především i ostatní kandidáti, protože voliči přestanou věřit tomu, co vidí a slyší o svých kandidátech. Je to pravda, co říká můj kandidát v televizi? Anebo je to manipulace a videomontáž? Byl tam vůbec můj kandidát v tom rozhovoru? Co když to bylo zmanipulované a sestříhané? Odborníci a specialisté ihned zjistí, že duel mezi Milošem Zemanem a Michalem Horáčkem nikdy neproběhl, ale obyčejný člověk, který nemá čas zjišťovat věci kolem, bude duel považovat ze skutečný a pravý. Miloši Zemanovi vyčítají pomalu každý výrok, ale sami podvádí své voliče, nechávají vyrábět zfalšovaná videa a používají bez dovolení loga cizích televizí.

Sami si udělejte představu o morálním profilu pana Horáčka a všech, kteří se na videomontáži podíleli. A nezapomeňte jít k volbám. Volte Miloše Zemana, jediného lidového kandidáta, který udělal pro naši zemi více, než většina politické reprezentace. Na zahraničních cestách, naposledy v Rusku, dojednal Miloš Zeman obchody za 19 miliard pro český průmysl, naprosto největší sérii kontraktů v historii. A to si vezměte, že lidé jako Jiří Drahoš nebo Michal Horáček se chtějí více orientovat na západ, který na rozdíl od Ruska jde našemu průmyslu po krku. Nespoléhejte na suverénní pozici Miloše Zemana, hlasujte pro něho v prvním i v druhém kole, protože obě kola jsou důležitá, ani jedno nesmíte vynechat! Nepodceňujte první kolo, protože do druhého postupují jenom první dva kandidáti. Není prostor na lhostejnost. I když má Miloš Zeman své chyby, z aktuální nabídky kandidátů je jediným přijatelným kandidátem a garantem pronárodních a protimigračních postojů. Šiřte prosím tento článek na sociálních sítích a v emailech, aby se lidé dozvěděli, jakou nehoráznou manipulaci a skandál odpálil Michal Horáček jen několik málo hodin před volbami.

Nejen o zmanipulovaném videu Michala Horáčka budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme volby prezidenta a všechny aktuální kauzy a události posledního týdne. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Zdroj: 1, 2

[wp_ad_camp_2]

 

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.