09:45

[wp_ad_camp_1]

Bývalý minister financií, privatizér a súčasný poradca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš sa vo svojom najnovšom blogu na HNonline okrem kritiky Sulíka vyjadril aj k téme nízkej pôrodnosti na Slovensku a vyzval k podpore migrácie. Súčasný premiér Róbert Fico niečo podobného nepriamo naznačil tiež.

Mikloš v blogu okrem špinenia na Sulíka doslova napísal: „Imigráciu je potrebné vnímať aj v súvislosti s demografickým vývojom, nízkou pôrodnosťou a starnutím populácie, takže by sme ju nie že nemali odmietať, ale mali by sme ju aktívne podporovať.“ Áno, toto doslova napísal človek, ktorý so svojimi kumpánmi rozkradol, rozpredal a ekonomicky položil tento štát na kolená, urobil z našej krajiny otrokársku dielňu s lacnou pracovnou silou, čím do biedy uvrhol státisíce Slovákov a ďalšie stovky tisíc ich vyhnal za prácou do zahraničia. A tento istý človek dnes vyzýva, aby sme aktívne podporovali migráciu smerujúcu do Európy, pretože je na Slovensku nízka pôrodnosť, starnúca populácia a údajne nedostatok pracovných síl! Súčasný slovenský premiér Róbert Fico zase povedal, že Slováci nechcú pracovať ani za 1 300 eur a na Slovensku niet dostatok pracovných síl! Naozaj?

Ja sa teda pýtam, kto tento stav na Slovensku zapríčinil? Žeby tí istí politici, ktorí teraz lamentujú nad nízkou pôrodnosťou Slovákov a údajným nedostatkom pracovných síl? Kto môže za to, že sa na Slovensku rodí málo detí? Žeby to bola Dzurindova (čiže aj Miklošova) a Ficova vláda, ktoré podporovali a podporujú všetko iné, len nie mladé rodiny a preto sú mnohé z nich nútené mať maximálne jedno dieťa (ak vôbec)? Kto môže za to, že populácia na Slovensku starne? Žeby to opäť nadväzovalo na predchádzajúci bod nulovej podpory mladých rodín? A kto môže za to, že na Slovensku údajne nemá kto robiť? Žeby to bola opäť Dzurindova (a Miklošova) a Ficova vláda, ktoré svojou politikou predaja a tunelovania strategických štátnych podnikov a podpory zahraničných korporácií a veľkopodnikov urobili zo Slovenska len dielňu pre novodobých „otrokárov“, nad ktorými dnes už ani nemajú úplnú kontrolu?

Predstavte si, že na Slovensku je dosť pracovnej sily, no ľudí treba aj zaplatiť. Ľudia totiž drú v otrasných podmienkach v „otrokárňach“ zahraničných veľkopodnikateľov do úmoru za almužny. A keďže za takých podmienok nedokážu uživiť svoje rodiny, odchádzajú radšej za prácou do zahraničia. Toto je realita súčasnosti! Ficove slová o tom, že Slováci nechcú pracovať ani za 1 300 eur sú preto totálnou demagógiou! Zamestnanci sa totiž reálne vo väčšine zahraničných fabrík pôsobiacich na Slovensku platovo tejto sume ani zďaleka nepribližujú. Tí sú v týchto závodoch do pracovného pomeru prijímaní väčšinou cez personálne agentúry, ktoré následne zhrabnú veľkú časť ich platu. Zamestnanec tak v trojsmennej prevádzke po zdanení a odvedení všetkých povinných odvodov zo mzdy reálne dostane okolo 600 eur a aj to niekedy až za asi 200 odpracovaných hodín! Toto je realita súčasného Slovenska. A nie tie Ficove sny a drísty! O tých Miklošových radšej ani nehovorím.

Priatelia, aj toto z našej krajiny a z našich občanov urobili všetky zapredané vlády, ktoré nám doposiaľ vládli. A teda aj Fico, ktorý vykrikuje, že Slováci nechcú pracovať a na Slovensku niet dostatok pracovných síl a aj Mikloš, ktorý zase vykrikuje, že migráciu preto treba aktívne podporovať! Dajte ľuďom kvalitne ohodnotenú prácu v normálnych životných podmienkach a ľudia vám budú pracovať! A dokonca sa v tom prípade za svojimi rodinami do rodnej vlasti vrátia aj tisícky tých občanov, ktorí už roky musia robiť podradné práce v zahraničí, a to len preto, že na Slovensku si kvalitnú a slušne zaplatenú prácu nájsť nedokážu! Ale ako už roky vidno, to je pri súčasnej tzv. „sociálnej“ politike doterajších vlád nemožné…

Zdroje: komentare.hnonline.sk, parlamentnelisty.sk, pluska.sk

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zdroj (1)

[wp_ad_camp_1]

Líbí se vám článek? Můžete ho sdílet se svými přáteli.